Paylaş

Bilgisayarımda oyunlar tam ekranda açılmıyor. Oynamış olduğunuz oyun tam ekranda açılmıyorsa buna bağlı nedeni ve çözümü beraber kontrol edeceğiz.

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle beraber oyunlarında bu oradan değişime gittiğini belirtmekte fayda var. Almış olduğumuz bilgisayara sevdiğimiz oyunları kurarak zamanımızı geçirmekteyiz. Çoğu kullanıcı ise sırf oyun için bilgisayar satın alarak bilgisayarlarını da oyunların özelliklerine göre satın almaktadır. Alınan bilgisayarların hepsi çoğu oyunu kaldırmayabilir. O yüzden bilgisayarı almadan önce özelliklerine bakıp o şekilde almanızda yarar bulunmaktadır. Oyunu destekleyen sistem gereksinimlerini bilerek buna bağlı bir bilgisayar almanız sonrasında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Fakat kullanılan bilgisayar oyunun sistem gereksinimlerini karşılasa bile yine bazı hatalarla karşılaşılabilmektedir. Son zamanlarda gördüğümüzü kadarıyla çoğu oyun kullanıcısı bilgisayarlarından oyunu açtıklarında tam ekranda gelmediğini yarım ekranda çıktığını dile getirmektedir. Oluşan bu sorunun ortadan kaldırabilmek için ise sizin adınıza gereken işlemleri kontrol etmiş bulunuyoruz.

Bilgisayarımda oyunlar tam ekranda açılmıyor

Oynadığım oyun tam ekran açılmıyor, bilgisayarımda oyun neden yarım ekran açılıyor, oyunda ekran sorunu yaşıyorum, oyunum tam ekran çalışmıyor, kullandığım bilgisayardaki oyunu tam ekran açabilmek için hangi ayarı yapmam gerekiyor. Sorularının yanıtsız kalmaması adına araştırmalarımızı sizlere aktarımını gerçekleştireceğiz. Bilgisayarlarında oyun oynayan kişilerde mutlaka Nvidia ekran kartının olduğunu söyleyebiliriz. Bu alan üzerinden ilgili ayarımızı gerçekleştireceğiz.

Oyunlar yarım ekran açılıyor

Bundan sonraki dönemde bilgisayarınızdaki oyunun tam ekran açılabilmesi için masaüstüne geldikten sonra boş bir alana sağ tıklıyoruz. Gelen seçenekler içerisinde ‘’Nvidia Denetim Masası’’ göreceksiniz. Girişimizi sağladıktan sonra açılan ekranın sol tarafında bulunan ‘’Görüntü ayarlarını ön ayarla yap’’ kısmına tıklıyoruz. 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçeneği işaretlidir. Burayı ‘’Gelişmiş 3D ayarları kullan’’ olarak seçip aşağıdaki alanda uygula diyerek işlemlerimizi bitiriyoruz.

Bilgisayarımda oyunlar tam ekranda açılmıyor, oyun tam ekran açılmıyor, oyun yarım ekran açılıyor, oyunum tam ekran çalışmıyor, bilgisayarda oyun ekran sorunu, bilgisayar oyun ekran ayarı

Ayarlar sonrasında oyunu açmaya çalıştığınızda artık oyun tam ekranda açılıyor olması gereklidir. Buna rağmen oyun hala daha tam ekran açılmıyorsa bu durumda oyunun kendi ayarları içerisinde bu değişikliği devreye koyup sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Windows 10 uyku modunu etkinleştirme

Son olarak oynamış olduğunuz oyunun üzerine gelerek sağ tık yapıp ‘’Özellikler’’ diyoruz. Özelliklerden de ekran ayarları alanı göreceksiniz. Buradaki seçeneği ‘’Tam ekran’’ olarak seçip ‘’Uygula’’ dedikten sonra denemenizi sağladığınız da sorun kalmaması gerekiyor.

Bilgisayarımda oyunlar tam ekranda açılmıyor, oyun tam ekran açılmıyor, oyun yarım ekran açılıyor, oyunum tam ekran çalışmıyor, bilgisayarda oyun ekran sorunu, bilgisayar oyun ekran ayarı

Yapılan ayarlarla birlikte sorun yaşamaya devam ederseniz bunu bize yorum kısmından iletmeniz halinde gerekli incelemeyi yaparak sizlere konu hakkında yine aynı alan üzerinden yanıtımızı sağlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here