Paylaş

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim. Windows 7, Windows 8, Windows 10 ve Windows vista bilgisayarlarınızın 34 bit mi? yoksa 64 bit mi? sorusunu yanıtladık.

Bilgisayarlarımız her alanda işimizi görmeye yarayan araçlardan birisidir. Her evin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Genel olarak telefon kullanımının sağlandığı evlerde dahi hiç kullanılmasa bile muhakkak bulunmaktadır. Eskiye oranla yeni bilgisayarların işletim sistemleri de teknolojiye ayak uydurabilen türdendir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte işletim sistemleri ve özellikler de gelişmektedir. Bilgisayarın RAM alanında daha etkili olabilmesi için bit değeri oldukça önem arz etmektedir. Bazı oyunların sistem gereksinimleri için de 34 bit ya da 64 bit bilgilerini görebilirsiniz. Burada merak edilen konu ise bilgisayarın kaç bit olup olmadığını nereden öğrenilmesidir. Konuyu inceledikten sonra Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızın tamamının kaç bit olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Belirtilen komutları harfiyen uygulamaya almanız durumunda bilgisayarınızın 34 bit mi? yoksa 64 bit mi? olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim

Kullandığım bilgisayar kaç bir, bilgisayar kaç bit, bilgisayarın kaç bit olduğu nasıl öğrenilir, bilgisayar bit değeri, pc kaç bit, pc 34 bit mi yoksa 64 bit mi, pc kaç bit öğrenme. Bilgisayarınızın 34 bit mi yoksa 64 bit mi olup olmadığına bakabilmeniz için birlikte yapacağımız ayarlar sonuca ulaştıracaktır.

Pc kaç bit öğrenme

Bilgisayarımızın 64 bit oluşu RAM alanında ki etkinliğimizi artırmaktadır. 34 bit olan bilgisayarlarda ise 4 gb bellek kullanımına izin verilmektedir. Bunlara istinaden bilgisayarın kaç biti destekliyor oluşunu bilmek eminim merak ettiğiniz konulardan bir tanesidir.

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim, bilgisayarım kaç bit, pc kaç bit, bilgisayar 34 bit mi, bilgisayarım 64 bit mi, pc kaç bit öğrenme

  • Bunu öğrenmek aslında sanıldığı gibi zor bir durum değildir.
  • Bilgilere ulaşım sağlanabilmesi için bilgisayarınızın klavye ekranında var olan windows tuşu ile birlikte R tuşuna aynı anda basıyoruz.
  • Gelen ”Çalıştır” yazısının altında bulunan ”Aç” kısmına ”msinfo32” yazarak tamam tuşuna tıklıyoruz.
  • Buraya tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere ekranı açılacaktır.
  • Sol menüde yer alan ”Sistem özeti” bilgisine tıklıyoruz.
  • Sağ ekranda var olan bilgiler içerisinde ”Sistem türü” yazısının sağ tarafında yazan yazı şayet x64-based PC yazıyor ise bilgisayarınız 64 bit’tir. Eğer burada  x86 yazar ise bilgisayarınız 34 bit’tir.
  • Tabi bu verilen bilgi dışında bilgisayarınızın içinde bulunan ”Bilgisayarım” yada ”Bu bilgisayar” yazısının üzerine gelip sağ tıklayıp ”Özellikler” demeniz durumunda gelen ekranda kaç bit olduğunu görebilmeniz mümkündür.

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim sorusunun yanıtına nasıl ulaşabileceğine ilişkin bilgilerden bahsettik.

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim, bilgisayarım kaç bit, pc kaç bit, bilgisayar 34 bit mi, bilgisayarım 64 bit mi, pc kaç bit öğrenme

Bilgisayarım kaç bit nasıl öğrenebilirim, bilgisayarım kaç bit, pc kaç bit, bilgisayar 34 bit mi, bilgisayarım 64 bit mi, pc kaç bit öğrenme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here