Paylaş

Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma. Bazı dosya ve programlarda bulunan kalkan işaretini nereden kaldıracağınızı inceleyeceğiz.

Çocuğunuz ödevi ya da kendi işiniz için aldığınız bilgisayara bir çok program ya da dosya bağlantısı yüklemekteyiz. Her birinin bizim için ayrı bir önem taşımasından ötürü bu dosyalarda oluşabilecek en ufak bir sorunda kendi içimizde sorun yaşayabiliriz. Son zamanlarda meydana gelen problemlerden birisi ise bazı dosya ve programların hemen yanında kalkan işaretinin belirmesidir. Beliren kalkan işareti ise dosyaların hemen yanında yerini aldığından ötürü kullanıcılar bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istemektedir. Mavi ve sarı renkte bulunan bu kalkan işaretiyle ilgili ön bir araştırma yaparak bunun dosyanız da olmasını istemiyorsanız da nasıl kaldıracağınızı da kontrol ettik. İlk olarak kalkan işaretinin gelmesi demek o dosya ya da programın yönetici haklarıyla çalıştığını anlamına gelmektedir. Durum böyle olunca da dosya bağlantısındaki ayrıştırma windows tarafından sağlanabilmektedir. Eğer oluşan bu kalkan işaretinden memnun değilseniz kalkması için yapılacak ayarları kontrol edeceğiz.

Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma

Dosyamda kalkan işareti var, programda kalkan işareti var, bilgisayar dosyamda kalkan işareti kalkmıyor, bilgisayarda kalkan işaretini kaldırma, pc de gelen kalkan işaretini kaldırma, bilgisayarda dosyama gelen kalkan işaretini kaldıramıyorum. Önem verdiğiniz bir program ya da dosyanıza kalkan işareti geldikten sonra bu işaretin bu alanda olmasını istemiyorsanız kaldırmanız yine sizin elinizde olan bir işlemdir. Çok basit bir yöntem ile bu işareti kaldırabilmek mümkündür.

Kalkan simgesi kalkmıyor

Öncelikle kalkan işareti olan program ya da dosyanın üzerine gelerek sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ diyoruz. Açılan ekran da sunulan seçenekler içerisinde ‘’Gelişmiş’’ adı altında bulunan alana tıklıyoruz.

Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma, kalkan simgesi kalkmıyor, kalkan simgesini kaldırma, simge üzerindeki kalkanı kaldırma, bilgisayarda programdaki kalkanı kaldırma, simgedeki güvenlik işareti gitmiyor

  • Ardından açılacak olan pencere ekranında ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ bu yazının sağındaki tik işaretliyse o tiki kaldırıyoruz.
  • Tiki kaldırdıktan sonra ‘’Tamam’’ demeniz halinde bu alanla olan işimiz bitiyor.
  • Bu ayarı bitirdikten sonra kalkan işaretinin olduğu program ya da dosyanın üzerine gelerek sağ tıklayıp ‘’Dosya konumu aç’’ butonuna tıklıyoruz.
  • Asıl dosyayı gördükten sonra tekrar sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında gelen ekranda ‘’Uyumluluk’’ alanına giriyoruz. Yine burada yönetici olarak çalıştır tikini kaldırıyoruz.
  • Eğer böyle bir seçenek yoksa ‘’Tüm kullanıcı ayarlarını değiştir’’ seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Ayarları yaptıktan sonra Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma işlemlerimiz tamamlanmış ve kalkan işareti gidecektir. Olurda takıldığınız bir yer olursa bize yorumdan paylaşabilirsiniz. İsterseniz sizin için hazırladığımız Disk yazmaya karşı korumalı diyor yazımıza bakabilirsiniz.

Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma, kalkan simgesi kalkmıyor, kalkan simgesini kaldırma, simge üzerindeki kalkanı kaldırma, bilgisayarda programdaki kalkanı kaldırma, simgedeki güvenlik işareti gitmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here