Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Bilgisayarda yazıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz yazıcıdan aynı ağ üzerinde iki tane varsa eğer bu durum sizin kafanızın karışmasına ve doğru hareket edememenize neden olabilir. Normalde yazıcıların tamamında kurulum işlemleri sonrasından yazıcı marka ve modeli aynı doğrultuda gösterim sağlanmaktadır.

  • Kurumlarda ya da iş yerlerinde ise aynı bilgisayarlardan birkaç tane değil, 100 e yakın model ve markası aynı olan cihazlar bulunabilmektedir.
  • Haliyle yazıcının paylaşımını sağlarken bunların daha rahat bir şekilde görünür kılınmasını isteyebilirsiniz.

Bilgisayarda yazıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Bilgisayarda yazıcı adını değiştirme

Bilgisayarda yazıcı adını değiştirme aşamaları aslında tahmin ettiğinizden daha kolay iken işleme koyamamanızın nedeni bilmiyor oluşunuzdan kaynaklanmaktadır. Tüm bu bilgileri göz önünde bulundurarak çözümünüzün hızlı bir şekilde yapılabilmesi için gerekli araştırmaları sağlamış bulunuyoruz.

Ayarlarınız için ilk olarak bilgisayarınızın masaüstü alanında bulunan ‘’Denetim masası’’ kısmına girişinizin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Denetim masası bölümüne girdikten sonra  ‘’Donanım ve ses’’ seçeneğinin hemen altında bulunan ‘’Aygıtlar ve yazıcılar’’ sekmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Oraya girmenizle birlikte mevcutta kullanıyor olduğunuz yazıcının adını göreceksiniz.

Sizin yazıcınızın bağlı olduğu bölmeye gelip sağ tıklayınız. Gelen ekranda ‘’Yazıcı özellikleri’’ adı altında bir pencere ekranı olacaktır. İlgili ekranda ise yazıcının ağ ismini görmüş olacaksınız. Buradan değişim işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarda yazıcı adını değiştiremiyorum diyorsanız bunun nedeni tamamen bağlantıyla alakalıdır. Paylaşım yapılmış ise yazıcınız paylaşım bölümüne girerek ismin değişimin yaparak daha sonrasında ise uygula demeniz işleminizi bitirecektir. Sağlayacağınız bu ayarlar neticesinde hiçbir sorun kalmadan yazıcı ismi değişmiş olması gerekiyor.

Şayet sorun var ise USB kablo bağlantısını gözden geçirerek tam takılı olduğundan emin olmanızı rica ediyoruz. Ayarlar neticesinde eklemek ya da sormak istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Yazıcılarla alakalı yayınlarımıza devam etmeye devam ederken sizin de takıldığınız konuları merak etmekteyiz. Sizlerden gelen bilgilendirmeler eşliğinde hangi ayarlarda sorun var ise onların çözüme kavuşması için çaba göstereceğimizi bilmenizi istiyoruz. İyi gezintiler diliyoruz.

Bilgisayarda yazıcı adını değiştiremiyorum
Yazıcı adını değiştirme
Bilgisayarda yazıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Önceki İçerikYazıcı duraklatıldı ve çevrimdışı kullan
Sonraki İçerikAğdaki yazıcıyı kişi bazlı engelleme ve engelleyemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here