Paylaş

Bilgisayarda ses kendiliğinden kapanıyor. Ses ayarlarıyla alakalı sorun yaşadığınız bilgisayardaki problemin giderilmesi adına çözümü konu aldık.

Ses ayarları tüm teknolojik ürünler için oldukça önem arz etmektedir. Telefon, bilgisayar ve televizyon bu ve benzeri tüm teknolojik aletlerde ses ayarlarınızda yaşanan sorun bizleri sıkıntıya koymaktadır. Bilgisayarlarda çok sık yaşanmasa da ara ara meydana gelen ses sorunlarına çözümü yine sizler çözüme getirebilirsiniz. Sesin hiçbir şekilde çıkmaması durumunda driver bağlantılarını gözden geçirerek eksik olan driverların güncelleme ayarlarını sağlayabilirsiniz. Fakat ses normalde varken kendi kendine kapanıyor olması sorunun ne ile alakalı olduğunu sizleri düşündürebilmektedir. Normal şartlarda artık günlük hayatta karşılaştığımız tüm sorunları araştırma noktasına gitmekteyiz. Araştırmalarımıza bizimde katkımız bulunsun diye pc de yaşanan sesin kendiliğinden kapanma durumunun ne ile alakalı olduğunu anlatacağız. Bilgisayarımızda izlediğimiz bir film, dizi, radyo ya da Skype bağlantıları üzerinden görüşme sağlarken bir anda sesin gitmesiyle karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Bilgisayarda ses kendiliğinden kapanıyor

Bilgisayarımda ses azalıyor, bilgisayarımda ses kendiliğinden azalıyor, bilgisayarımda ses kapanıyor, bilgisayarımdaki ses neden kapanır, pc de ses kendiliğinden kapanıyor, pc de ses kendi kendine kapanmaya gidiyor. Görüşme sağladığınız esnada ya da işlemleriniz sırasında sesin kapanmasının nedeni kullanım yaptığınız bilgisayarın içerisindeki ayarsızlıkla alakalıdır. Bahsettiğimiz ayarı kapalı hale getirebilmek için gireceğiniz alanı sizlere kapsamlı şekilde anlatacağız.

Bilgisayarda ses kendiliğinden azalıyor

Windows işletim sistemli bilgisayarların tamamında arama yaptığınız da arka planda çalışan uygulamaların seslerini kapatmaya gitmektedir. Ya da %80 veya %50 oranında azaltmaya gitmektedir. Fakat siz böyle bir işlemin bilgisayarınızda devreye girmesini istemiyorsanız çözüme ilişkin ayarları aşağıdaki gibi yapabilirsiniz;

Bilgisayarda ses kendiliğinden kapanıyor, bilgisayarda ses kapanıyor, bilgisayarda ses azalıyor, pc de ses kendiliğinden kısılıyor, pc de ses azalıyor, pc de ses kapanmasın
  • Bilgisayarımızın masaüstü ekranında bulunan Denetim masası alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Eğer masaüstünde bulamıyorsanız başlat alanına gelerek buradan da girişinizi sağlayabilirsiniz.
  • Daha sonrasında Donanım ve ses kısmına erişimimizi yapıyoruz.
  • Ses bölümüne girdikten sonra açılan ekranda İletişim bölümünün içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Windows iletişim etkinliği algılandığında yazısının altında bulunan Hiçbir şey yapma seçeneğinin yanındaki tiki işaretliyoruz.
  • Uygula dedikten sonra artık bilgisayarınızdaki ses kendiliğinden kapanmaya gitmeyecektir.
Bilgisayarda ses kendiliğinden kapanıyor, bilgisayarda ses kapanıyor, bilgisayarda ses azalıyor, pc de ses kendiliğinden kısılıyor, pc de ses azalıyor, pc de ses kapanmasın

Bilgisayarda ses kendiliğinden kapanıyor sorununa dur demek için yukarıdaki ayarları işleme koymanız halinde sorun tam anlamıyla ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızı yeniden kapatıp açmanız işlemlerin tam anlamıyla devreye girmesine imkan sunacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here