Paylaş

Bilgisayarda hiçbir wifi görünmüyor çıkmıyor. Mevcuttaki bilgisayarınız da hiçbir kablosuz ağ adını bulamıyorsanız nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Telefonlarınız ve tabletleriniz modeminizin kablosuz ağ adını görüyorken siz bilgisayarınızda bu ağ adını göremiyorsanız sorun modemle alakalı değil bilgisayarla alakalıdır. Bilgisayarınızdaki bu teknik problemin giderilebilmesi adına yapılacak işlemler hakkında bilgilendirme vereceğiz.

Tüm cihazlarda çevre ağları ve kendi modeminizin kablosuz ağ adını görebiliyorken sadece kendi bilgisayarınızda bu ağları göremiyorsanız sorunun cihaz kaynaklı olduğunu söylemiştik. Eğer diğer cihazlarda da modeminizin ağ adını görünmüyorsa bu durumda modemle ilgili bir problem vardır.

Bilgisayarda hiçbir wifi görünmüyor çıkmıyor

Modemin üzerinden wi-fi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Wi-fi ışığı yanmıyorsa arka kısımda bulunan wi-fi düğmesine basarak problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Bilgisayarda yaşanan aksaklıkla ilgili de pc üzerinden yapmanız gerekenleri kontrol edeceğiz.

Bilgisayarda ağlar görünmüyor, pc de ağların hiçbiri çıkmıyor, bilgisayarımda wifi neden görünmüyor, pc de kablosuz ağları bulamıyor, bilgisayarımda kablosuz isimleri neden görmüyor, bilgisayarımın ağ bölümüne tıkladığımda hiçbir ağı görmüyor. Kablosuz şekilde bağlantı kurduğunuz bilgisayarınız çevre ağlarla birlikte kendi ağınızı görmüyorsa çok basit bir yolla bu sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

Pc de ağların hiçbiri çıkmıyor

Normalde modemin üzerindeki wi-fi ışığı yanmıyorsa eğer wi-fiye bağlanma gibi bir durum söz konusu değildir. Haliyle ilk kontrol bu ışığı geri getirmek olacaktır.

Bilgisayarda hiçbir wifi görünmüyor çıkmıyor, pc de kablosuz isimler görünmüyor, bilgisayar ağları bulmuyor, bilgisayarda ağ çıkmıyor, bilgisayarda wifi ismi gelmiyor
  • Bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan ağ simgesinin üzerine gelip sağ tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada ağ ve internet ayarları öğesini açın butonuna tıklıyoruz.
  • Oradan da bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin alanına giriyoruz.
  • Karşımıza gelen seçenekler içerisinde wi-fi yazısını görmeniz gerekiyor.
  • Wi-finin üzerine gelip sağ tıklayıp devre dışı bırak dedikten sonra tekrar sağ tıklayıp etkinleştir demeniz halinde sorun kalmayacaktır.
Bilgisayarda hiçbir wifi görünmüyor çıkmıyor, pc de kablosuz isimler görünmüyor, bilgisayar ağları bulmuyor, bilgisayarda ağ çıkmıyor, bilgisayarda wifi ismi gelmiyor

Artık çevredeki ağlarla birlikte sizin de wi-fi ağınızı görebilirsiniz. Modeminizin mevcut kablosuz ağ adını bilmiyorsanız eğer onu modemin ara yüzüne girip kablosuz kısmından bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki ayarları bu şekilde sağladığınızda kablosuz ağ isimlerini artık görmeye başlayacaksınız. Ağ adınızı sadece bilgisayarlarda değil tüm cihazlarda görmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here