Paylaş

Bilgisayar hoparlörlerden ses gelmiyor alamıyorum diyorsanız eğer oluşan hatanın nasıl giderileceğine dair aşamaları anlatacağız.

Bilgisayar hoparlörlerden ses gelmiyor alamıyorum

Bilgisayarınızın kendi hoparlöründen ses gelmiyor ancak kulaklık taktığınızda ses alabiliyorsanız eğer buna neden olan etkenleri birlikte inceleyeceğiz. Oluşan sıkıntıyı nasıl çözüme kavuşturacağınızı ise birlikte yapacağımız işlem aşamaları ile belirleyeceğiz.

Windows 10 işletim sistemli cihazlarınızda bazen gelen güncellemelerden dolayı bazı özellikler çalışmayabilir. Bir diğer getirilen güncelleme ile birlikte karşılaştığınız sorun hemen giderilmektedir. Lakin ses kaynaklı problemlerin çoğunun güncelleme ile alakalası bulunmamaktadır.

Sizde eğer bilgisayarınıza kulaklık taktığınızda ses alabiliyor ancak kulaklığı çıkardığınızda herhangi bir ses alamıyorsanız bilgisayarınızın hoparlörü bozuldu diye düşünebilirsiniz. Dönem teknoloji dönemi olduğundan dolayı hemen bilgisayarınızı bir teknik servise götürmeyin. Kısa bir araştırma yapmanız durumunda yaşadığınız soruna çözüm bulabilirsiniz.

Hoparlör sorunlarında ilk yapmanız gereken işlem bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan hoparlör simgesine sağ tıklamak olsun. Sağ tıkladıktan sonra gelen ekranda sorun gider seçeneğine basın. Sorun varsa sorun giderici sorunun ne ile alakalı olduğunu çözüm probleminizi giderecektir. Problem giderildikten sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bilgisayarınızı açtınız lakin hala daha hoparlörden ses gelmiyor ise bunun için diğer kontrolleri sağlayacağız.

bilgisayar

Bilgisayar hoparlörlerden ses gelmiyor alamıyorum çözüm adımları

  • Ana menü ekranında bulunan ‘’Bilgisayar’’ simgesinin üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ alanına girin.
  • Açılan ekranın sol bölümünde bulunan ‘’Aygıt yöneticisi’’ kısmına dokunun.
  • Burada ‘’Ses giriş ve çıkışları’’ ile ‘’Ses, video ve oyun denetleyicileri’’ simgelerinin yanındaki ok işaretine tıklayın.
  • Burada yer alan sürücülerin üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Cihazı kaldır’’ seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza silinsin mi? Diye bir uyarı gelirse kesinlikle silinsin mi? Tik işaretini işaretlemeyin.
  • Sürücülerin bilgisayarınızdan kaldırılması sonrasında zaten bilgisayarınız kendiliğinden size cihaz yeniden başlatılsın mı? Diye uyarı verecektir.
  • Yeniden başlat demeniz durumunda cihaz kendiliğinden başlatılacaktır.
  • Tekrar deneme yapmanız sonrasında probleminiz çözümlenmiş olacaktır.

Bilgisayarınızda hala daha sorun yaşanmaya devam ediyorsa eğer bu durumu bize yorum kısmından bildirebilirsiniz. Driver eksikliğinden kaynaklı da bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden driverları da gözden geçirerek tekrar deneme yapın.

Bilgisayar hoparlörlerden ses gelmiyor alamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here