Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Bilgisayar flashı görmüyor USB çıkmıyor diyorsanız eğer bunun nedenlerini ayrıntılarıyla birlikte ele alacağız.

Mevcuttaki bilgisayarınıza takmış olduğunuz aksesuarların bazıları anlık hatalardan dolayı çalışmayabilir. Bunların bir çok nedeni bulunmaktadır. Bazıları sizle alakalı iken bazıları da teknik hatalardan kaynaklı meydana gelmektedir. Bilgisayar flashı görmüyor USB çıkmıyor ise buna çözüm olarak nelerin yapılması gerektiğine bakacağız.

  • Flashınızda yer alan resim ya da videolarınızı bilgisayarınıza aktaracaksanız ya da bilgisayarınızdan flasha video ya da resim yükleyebilirsiniz.
  • Ancak bilgisayarınız taktığınızda flashı görmüyorsa eğer problem yaşıyorsunuzdur. Bunun önüne geçebilmek için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Bilgisayar flashı görmüyor USB çıkmıyor

Bilgisayar flashı görmüyor

Bilgisayar flashı görmüyor ise surat yapıp moral bozmanıza gerek bulunmuyor. Sizinle paylaşacağımız işlem aşamaları sonucunda sorununuzu kısa süre içerisinde çözümleyebileceksiniz. Öncelikle bu hatanın alınmasının altında yatan en büyük nedenlerden birisi tartışmasız olarak sürücü tabanlıdır.

Sürücülerinizin kontrollerini yapmadığınızdan ötürü bu hatayla karşılaşıyorsunuzdur. Durumun düzeltilebilmesi için yapmanız gereken ise;

  • İlk olarak olarak ‘’Bilgisayarım’’ alanına gelin.
  • Sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ kısmına girişinizi gerçekleştirin.
  • Oradan da ‘’Aygıt yöneticisi’’ bölümüne erişim yapın.
  • Açılan sayfada ‘’Evrensel seri veri yolu denetleyicileri’’ alanının altında ünlem işaretini göreceksiniz.
  • Buradaki sizin takmış olduğunuz flashınızdır. Onun üzerine gelip sağ tık yaparak ‘’Cihazı kaldır’’ demeniz yeterlidir.
  • Bilgisayarınızı bu işlemi yaptıktan sonra yeniden başlatırken cihazınızı da aynı zamanda bilgisayarınızdan çıkarın.
  • Ayarlar sonrasında artık bilgisayarınız flashı görüyor olacaktır.

Bilgisayar usb çıkmıyor

Bilgisayar flashı görmüyor USB çıkmıyor

Bilgisayar usb çıkmıyor sorunu için yukarıdaki ayarları işleme koymanız yeterli olmaktadır. Lakin siz bunları yapıyor olmanıza rağmen hala daha görmemeye devam ediyorsa bu durumda USB ile ilgili de bir problem olabilir.

Farklı bir bilgisayara takarak deneme gerçekleştirebilirsiniz. O bilgisayarda görüyor sizin mevcut bilgisayarınızda görünmüyorsa bilgisayarınızın giriş aparatın da bir problem olmuş olabilir. Cihazınızın giriş alanını kontrol edip o şekilde test edin.

Bilgisayarınıza takıp görünmeyen aksesuarınız için izlemeniz gereken çözüm yolları bunlardır. Farklı aksesuarlarınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız şayet onları da bize yorum kısmından iletirseniz onlar içinde hangi yolları takip etmeniz gerektiğine bakacağız. Aslında sorun sürücüleri güncelledikten sonra kesin olarak çözüme kavuşmuş olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here