Paylaş

Bilgisayar ekranı ters döndü düzelmiyor. Bilgisayarda yanlış bir tuşa bastıktan sonra ekran ters döndüyse yapacağınız işlemleri inceleyeceğiz.

Bilgisayarda yetiştirmeniz gereken önemli bir iş varsa hızlı hareket etmekteyiz. Hızlı hareket ettiğimiz de de bazen istemediğimiz hatalarla karşı karşıya kaldığımız anlar olmaktadır. Bir çok kişinin başına gelen hatalardan birisi de ekranın ters dönüp daha da düzelmemesidir. Bu sorunla eminim bir çok kullanıcı sık olmasa da karşılaşmıştır. Öncelikle en son yaptığınız tuş kombinasyonunu hatırlayanlar tekrar aynı işlemi sağlayarak ekranın düzelmesini sağlamaktadır. Lakin bu işlemi nasıl yaptığını bilmeyenler ise ister istemez o an sıkıntıya girmektedir. Stres anında yapılan her şey ayarları bozmaya daha da yetkin hale gelmektedir. O yüzden bilgisayarınızı kapatmadan ya da çalıştığınız işi iptal etmeden doğrudan araştırma içerisine girmelisiniz. Araştırmalarınız da bizimde katkımız olsun diye Windows 10, 7 ve 8 kullanıcıları için ekranın tekrar eski hale getirebilmek adına neler yapılması gerektiğini yazımıza aktarmış bulunuyoruz. Böylelikle yaşanan sorunda anında ortadan kalkacaktır.

Bilgisayar ekranı ters döndü düzelmiyor

Bilgisayar ekranım ters döndü düzeltemiyorum, bilgisayar ekranı ters döndü ne yapmam gerekiyor, bilgisayar ekranı sağa döndü, bilgisayar ekranı sola döndü, bilgisayar ekran bozuldu, bilgisayar ekranını düzeltmek için ne yapmam gerekiyor. Pc üzerinde yaptığınız ya da bastığınız bir tuş sonrasında ekranın sağa, sola ya da ters dönmesine şahit olduktan sonra bir tek tuş kombinasyonu ile eski haline döndürmek mümkün hale gelmektedir.

Bilgisayar ekran düzelmiyor

Bilgisayarınız da ekranda oluşan sıkıntınız sonrasında panik yapmazsanız durumu hemen düzelteceğinizi belirmekte fayda bulunmaktadır. Klavye üzerinde bir çok tuş kombinasyonu vardır. Bu kombinasyonları yaptıktan sonra bir çok karakteri çıkarabilirken yaşanan hataları da ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Bilgisayar ekranı ters döndü düzelmiyor, ekran düzelmiyor, pc ekranı düzelmiyor, bilgisayar ekranı ters döndü, bilgisayar ekran sola döndü, bilgisayar ekranı sağa döndü

Ekranın ters dönmesi sonrasında bilgisayar üzerinde bulunan Ctrl ve Alt tuşuna birlikte basarak bilgisayar klavyesinde bulunmakta olan yön tuşlarına basmanız yeterlidir. Bu tuş kombinasyonu ile birlikte ekranı istediğiniz yere döndürmeniz mümkündür.

Onun dışında bir diğer yöntem ise hemen boşluk tuşunun yanında bulunan ‘’Alt Gr’’ tuşudur. Bu tuşuna basılı tutarak yön tuşlarına basmanız halinde bilgisayar ekranınızın istenilen alana getirebilmek mümkündür. Bilgisayar ekranı ters döndü düzelmiyor sorununa ilişkin yaptığınız ayarlarla birlikte çözüm beraberinde gelecektir. Eklemek istediğiniz ya da aklınıza takılan bir yer varsa bunu bizimle yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Haricinde dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz instagram sayfam sürekli şikayet yiyor yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here