Paylaş

Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor. Bilgisayarınızda bulunan bellek üst sınırı ile ilgili gerekli aşamaları haberimizde konu anladık.

Bilgisayarlarımızda bir çok sorun meydana gelmektedir. Oluşan sorunların giderilmesine ilişkin çözümü biliyorsak zaten müdahaleler yapabiliyorsunuz. Bilgisayarda oluşan sıkıntıların bir çoğunu da msconfig alanın giriş gerçekleştirerek sağlamaktayız. Yani bilgisayarda oluşan hataların giderilebilmesi için giriş sağlanan msconfig alanında bir çok ayarı çözüme kavuşturmak mümkündür. Bu alanda bulunan bellek üst sınırı ise kullanım sağladığınız işletim sisteminiz de kullanılan belleğin sınırlandırılması adına kullanım gerçekleştirilmektedir. Bellek üst sınırı ile ilgili işlemlerin nasıl yapıldığını ve bu alana nasıl girileceğini yazı içerisinde detaylandıracağız. Bellek üst sınırı alanı işaretli olmamalıdır. İşaretli olup olmadığını incelemek için bilgisayar üzerinden hangi alana giriş gerçekleştireceğimizi yazımız da bulabilirsiniz.

Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor

Bellek üst sınırı nerede, bellek üst sınırı nedir, bellek üst sınırı ne demek, msconfig alanında bulunan bellek üst sınırı ne işe yarıyor, bellek üst sınırı işaretli olup olmadığına nereden bakacağım, bellek üst sınırını kontrol etme. Bellek üst sınırının bilgisayarda işaretli olmaması gerekli olduğu için bu kontrolü sağlayabilmek adına bilgisayardan nereye girmeniz gerektiğine ilişkin işlem aşamalarını kontrol ettik.

Öncelikle bilgisayar klavyesinde bulunan Windows tuşuyla beraber R tuşuna basıyoruz. Çalıştır pencere ekranı gelecektir. Bu alanın arama satırı bölümüne ‘’msconfig’’ yazdıktan sonra Entera tıklıyoruz.

Bellek üst sınırına girme

Tamam butonuna tıkladığınız da ‘’Gelişmiş ÖN YÜKLEME’’ ekrana gelecektir. Bu alanda bulunan bilgilerden ‘’Gelişmiş seçenekler’’ yazısına tıklıyoruz.

Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor, bellek üst sınırı nedir, bellek üst sınır ne demek, bellek üst sınırına giriş, msconfig nasıl girilir, bellek üst sınırı

Gelişmiş seçeneklerinin içerisine girdiğiniz de ‘’Bellek üst sınırı’’ adı altında yazıyı ekran da görebilirsiniz. Burası işaretli olmaması gereklidir. Eğer işaretli ise işareti kaldırıp kaydetme işlemlerini yapabilirsiniz.

Genel olarak yazılım geliştiricilerinin kullanım sağlamış olduğu bir alan olduğu için normal kullanıcılar bu alanı çok fazla kullanmamaktadır. Elbette bilgisayarınızda oluşan temel sıkıntılarınızda msconfig alanı oldukça işinizi görecektir.

Yani kısaca özet geçecek olursak bellek üst sınırı alanı bilgisayarınızda kullanılan belleğin ayarlanmasın da yardımcı olmaktadır. Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor işlemleriyle alakalı olarak takıldığınız bir nokta olursa bize yorumdan iletebilirsiniz.

İsterseniz daha öncesinde hazırlamış olduğumuz Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor yazımıza bakabilirsiniz.

Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor, bellek üst sınırı nedir, bellek üst sınır ne demek, bellek üst sınırına giriş, msconfig nasıl girilir, bellek üst sınırı Bellek üst sınırı ne demek ne işe yarıyor, bellek üst sınırı nedir, bellek üst sınır ne demek, bellek üst sınırına giriş, msconfig nasıl girilir, bellek üst sınırı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here