Paylaş

Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor. Bilgisayarınızda youtube, mynet, facebook ve google gibi sitelere girebiliyor başka sitelere giremiyorsanız çözüm yazımızda.

Modem üzerinde tüm ışıkların yanıyor olmasına rağmen telefondan tüm sitelere girebiliyorken bilgisayarda bazı sitelere girilmiyor. Bilgisayarda da youtube, facebook, twitter, mynet hesaplarına giriş yapılabiliyor olmasına karşın başka hiç bir siteye girememesi bilgisayarı kırmaya kadar girebiliyor. Ne yapılırsa yapılsın başka hiç bir sitenin açılmaması yüksek ihtimalle DNS ile alakalıdır. Ama sadece tek bir site açılmıyorsa bu durumda zaten o siteyle alakalı sorun vardır. Buradaki ayrıntıyı bilmeniz konunun tam anlamıyla anlaşılmasına olanak sağlayacaktır. Bilindiği üzere yasak sitelere de girmeye çalıştığınız da girişler kısıtlıysa sadece VPN programları üzerinden erişim sağlanabilir. Ama bu bahsedilen konu ap ayrı belli sitelerde giriş varken bazı sitelere giriş olmamasına ilişkin çözümü ise detaylıca sunumunu sağlayacağız.

Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor

Bazı sitelere neden giremiyorum, bazı siteler açılmıyor 2018, sitelerin bazılarına giremiyorum bazılarına giremiyorum, bilgisayar da bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, internetim olmasına rağmen bazı siteler gelmiyor, sitelerin bazıları neden gelmiyor. Enteresan bir şekilde sitelerin bazılarında açılmama söz konusu olmasını inceleyip çözümü sizin için derledik.

Bilgisayarım bazı sitelere girmiyor

Bahsedildiği şekilde bilgisayarda bir çok siteye erişim olmasına rağmen bazı sitelerde oluşan giriş sorunlarının önüne DNS ile geçebileceğiz. Bilgisayarınıza gireceğiniz DNS’lerin neler olduğunu verirken bu işlemi nasıl yapacağınızı da detaylı şekilde anlattık.

Bilgisayarınızın sağ alt kısmında var olan wi-fi simgesinin üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Bu işlem sonrasında ”Ağ ve internet ayarları ögesini açın” butonuna tıklıyoruz.

Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, bazı siteler açılmıyor, bazı sitelere giremiyorum, bilgisayarım bazı sitelere girmiyor, çoğu site açılmıyor, çoğu siteye giremiyorum

  • Karşımıza gelecek olan ekranda ”Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştirin” ikonuna giriyoruz.
  • Sonrasında kablolu ya da kablolu nasıl bağlıysanız onun üzerine gelerek sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Beraberinde gelecek olan ekranda bulunan ”İnternet protokolü sürüm 4” yazısının üzerine çift tıklıyoruz.
  • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretliyoruz.
  • Ve DNS bilgilerine (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) giriş yaptıktan sonra ”Tamam” diyoruz.

Yapılan ayarlar sonrasında açılmayan sayfaları açmak istediğiniz de sayfaların tamamının açıldığını göreceksiniz. Bu aşamalarda oluşan bir sıkıntı olursa bize belirtebilirsiniz.

Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, bazı siteler açılmıyor, bazı sitelere giremiyorum, bilgisayarım bazı sitelere girmiyor, çoğu site açılmıyor, çoğu siteye giremiyorum Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, bazı siteler açılmıyor, bazı sitelere giremiyorum, bilgisayarım bazı sitelere girmiyor, çoğu site açılmıyor, çoğu siteye giremiyorum Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, bazı siteler açılmıyor, bazı sitelere giremiyorum, bilgisayarım bazı sitelere girmiyor, çoğu site açılmıyor, çoğu siteye giremiyorum

Bazı siteler açılıyor bazıları açılmıyor, bazı siteler açılmıyor, bazı sitelere giremiyorum, bilgisayarım bazı sitelere girmiyor, çoğu site açılmıyor, çoğu siteye giremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here