Axen led tv ekran ters döndü düzelmiyor diye üzülmenize moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Hazırlayacağımız yazı ile birlikte eğer axen led tv kullanıyorsanız televizyon ekranını tekrar eski haline getirebilirsiniz. Ekran döndürmeyi tekrar nasıl yapacağınızı maddeler halinde anlatacağız.

Televizyon alımlarında en çok tercih edilen ürünler arasında yer almakta olan Axen led televizyonları kullanıcıları tarafından sevilen bir markadır. Bu televizyonda çok fazla sorun meydana gelmese de bazı durumlarda sinyal alamama, kanal bulamama sorunları ile ilgili karşı karşıya kaldığımız durumlar olmaktadır. Yaşanan bu sıkıntılar sonrasında televizyonumuzun frekans ayarları ile birlikte kurulumu sağlayıp sorunu giderebiliyoruz. Bazen de televizyon ekranımız olmadık yerde kendi kendine dönebilmektedir. Yani ekran ters dönmektedir. Böyle bir durum karşısında ne yapacağınızı bilemediğiniz anlar meydana gelmektedir. Hatta televizyonu kırma noktasına da gelebilirsiniz. Haliyle bu durumu yaşayan bir kullanıcı iseniz tek yapmanız gereken işlem sakin olup sizlere belirtilen işlem adımlarını tek tek uygulamak olacaktır.

Axen led tv ekran ters döndü düzelmiyor

Axen led tv ekran ters döndü düzelmiyor, axen tv ekran ters döndü, led tv ekran ters döndü, axen tv ekran dönmüyor, axen tv ekran düzelmiyor, axen led tv ekran dönmüyor, ekran ters döndü yönünde yaşanan sorunların önüne geçmek ve problemi tamamen ortadan kaldırabilmemiz için nelerin, hangi ayarların yapılması gerektiğini gelin birlikte inceleyelim.

Axen led tv ekran ters döndü düzelmiyor, axen tv ekran ters döndü, led tv ekran ters döndü, axen tv ekran dönmüyor, axen tv ekran düzelmiyor, axen led tv ekran dönmüyor, ekran ters döndü

Axen tv ekran ters döndü

Televizyonda gezinti sağladığınız sırada yanlış bir tuşa basmanız durumunda meydana gelecek olan bu sorun için işlem ayarlarını sizlerle tek tek paylaşacağız.

  • İlk olarak televizyon kumandasının üzerinde bulunan ”Source” tuşuna basıyoruz.
  • Beraberinde ”Ok” tuşuna basarak devam ediyoruz.
  • Kumanda dan 2580 tuşlamasını sağladıktan sonra karşınıza Fabrika ayarları adı altında bir ekran gelecektir.
  • Gelen ekranda yer alan ”Special set” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında ”Lvds Adjust” alanına tıklıyoruz.
  • Burada yer almakta olan ”Mirror” bölümü kapalı ise burayı ”Açık” olarak düzenleyelim.
  • Yapılan işlem ayarları sonrasında işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır. İzlediğiniz yol sonrasında televizyonu bir kere kapatıp açın ve daha sonrasında dilediğiniz gibi gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

Axen led tv ekran ters döndü düzelmiyor yaşanan sorun yapmış olduğumuz işlem ayarları sonrasında son bulmuş olacaktır. Bu bağlamda karşılaştığınız hataları yorum alanında bize belirtmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz