Paylaş

Avea sms gönderemiyorum mesaj gitmiyor probleminin çözümü için yapmanız gerekenleri adım adım olacak şekilde anlatacağız.

Avea sms gönderemiyorum mesaj gitmiyor

Avea, Türkiye’de kurulmuş olan üçüncü GSM operatörlerinden birisidir. Ülkemiz nüfusunun bir dönem %98’ine hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Avea daha sonrasında Turk telekom ile ortaklı olacak şekilde hizmet veren bir kurum haline gelmiştir.

GSM hat kullanımı size bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Yani siz Avea hattı kullanırken bir diğer arkadaşınız Turkcell ya da Vodafone hattı kullanabilir. Operatörlerin kendi içerisinde başlattığı kampanyalar bulunmaktadır. Bunların hangisi size daha uygun geliyorsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Avea hattı kullanıyor ancak mesaj gönderimi yapmaya çalıştığınızda hatalarla karşılaşıyorsanız bu sorunun ne ile alakalı olduğunu birlikte inceleyeceğiz. Aslında sorunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Problem sizle de alakalı olabilir GSM operatörünüz ile de alakalı olabilir. Hangisinin olduğuna yazımız içerisinde karar verebilirsiniz.

İlk olarak hattınızı kontörlü kullanıyorsanız eğer kontörünüz bittiğinden dolayı mesaj gönderimi sırasında sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eğer bu bağlamda bir problem yaşamıyorsanız o halde telefonunuzun SMS ayarları ile ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bundan dolayı Android ve iPhone telefonunuzun SMS ayarlarını gözden geçirmelisiniz.

avea

Avea sms gönderemiyorum sorunu

Avea hattınızda sms gönderemiyor olduğunuz telefon Android ise telefonunuzdan sırasıyla ‘’ ’İletiler>Menü>Ayarlar>Metin iletileri’’ kısmına giriş yapın. Oradan da istediğiniz ayarları düzeltin. Bu işlemler sonrasında denemenizi tekrar sağlayın. Probleminizin giderilmiş olması gerekiyor. Sorun giderilmez ise Avea müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Avea sms gönderemiyorum mesaj gitmiyor

Avea mesaj gitmiyor sorunu

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzun markası iPhone ise bu durumda sırası ile ‘’Ayarlar>mesajlar>Sms olarak gönder’’ kısmına gelip ilgili ayarı aktif duruma getirmelisiniz. iPhone telefonlarında bazen imessage açık olduğundan dolayı mesaj gönderilmemektedir. Çünkü bu özellik aktif durumda olduğunda internetiniz yok ise mesaj gönderim askıda kalacaktır.

Mesaj gitmemesi ile ilgili işlemlerinizi düzelttikten sonra hala daha problem devam ediyorsa operatör tabanlı sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden Avea müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Onlar size izleyeceğiniz yollarla ilgili bilgi verecektir. Bu aşamada sizin aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz farklı bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here