Paylaş

Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli. Almış olduğunuz Asus dsl ac750 ürününün kablolu ve kablosuz ağ ayarlarını birlikte yapacağız.

İnternet artık olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Evlerde her ne kadar bilgisayarların yerini akıllı telefonlar alsa da telefonlara tanımlı olan internet bağlantıları tek başına yeterli olmamaktadır. O yüzden internetin mecburi bir şekilde olması gerekiyor. İnternetin daha kaliteli bir şekilde sunulabilmesi için alınan modemin özelliklerine oldukça önem verilmektedir. Asus DSL AC750 ürünü ise bu anlamda son dönemlerin en gözde ürünlerinden bir tanesidir. Aldığınız modemin kablolu ve kablosuz kurulum ayarlarına ilişkin bilgilerine erişim gerçekleşmiyorsa çözümü sizlere sunacağız. Modemin kurulumuna başlamadan önce ilk olarak kablo bağlantılarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Ana hattan gelen kabloyu modemin ADSL girişine, Adaptör kablosunun bir ucunu prize diğer ucunu da modemin arka kısmına takıyoruz. Sarı ya da gri renkte olan kablonun bir ucunu modemin Lan girişlerinden bir tanesine diğer ucunu da bilgisayarınızın sağında ya da solunda bulunan girişe takıyoruz. Bağlantıları yaptıktan sonra artık modemin ara yüzüne girerek nasıl kurulumun yapılacağını birlikte inceleyelim.

Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli

Asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750 kablosuz ağ ayarları, asus dsl ac750 kablosuz kurulum, asus dsl ac750 şifre değiştirme, asus dsl ac750, asus dsl ac750 kurulumu nasıl yapılır, asus dsl ac750 modemin ağ ayarlarını yapmak istiyorum, asus dsl ac750 kablosuz ağ ayarlarını yapmak istiyorum. Aldığınız yeni ürünün kurulumu sırasında sizlere yardımcı olabilmek için ilgili araştırmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Birlikte yapacağımız birkaç ayarla birlikte sorunumuzu gidereceğiz.

Asus dsl ac750 şifre değiştirme

Kurulum işlemleri için bağlantıları kontrol ettikten sonra bilgisayardan boş bir internet sayfası açıyoruz. Arama satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz. Gelen ekranda;

Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli, asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750, asus dsl ac750 modem, asus dsl ac750 kablosuz ayarı, asus dsl ac750 şifre değiştirme

  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: admin olarak giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Modemin ara yüzüne giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan ‘’Quick Internet Setup’’ alanına tıklıyoruz.
  • Country/Region: Türkiye olarak seçilecektir.
  • ISP: İnternet servis sağlayıcınızın adı seçildikten sonra Next diyoruz. Gelen ekranda,
  • Usarname: Bölümüne internet servis sağlayıcısı tarafından size verilmiş olan kullanıcı adını giriyoruz.
  • Password: Alanına ise yine internet servis sağlayıcısı tarafından sizlere verilen kullanıcı şifrenizin girişini gerçekleştiriyoruz.
  • Bilgileri girdikten sonra Next butonuna tıklıyoruz.
  • Network Nime (SSID): Alanına daha öncesinde vermemiş olduğunuz bir kablosuz ağ adı veriyoruz.
  • Network Key: Alanlarını da yine daha öncesinde vermemiş olduğunuz en az 8 ve en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz.

Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli, asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750, asus dsl ac750 modem, asus dsl ac750 kablosuz ayarı, asus dsl ac750 şifre değiştirme

Ayarları yapıp next dedikten sonra asus DSL AC750 modem kurulumu resimli tamamlamış olacağız. Artık kablolu ve kablosuz olacak şekilde bağlantılarınızı kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli, asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750, asus dsl ac750 modem, asus dsl ac750 kablosuz ayarı, asus dsl ac750 şifre değiştirme Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli, asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750, asus dsl ac750 modem, asus dsl ac750 kablosuz ayarı, asus dsl ac750 şifre değiştirme Asus DSL AC750 modem kurulumu resimli, asus dsl ac750 kurulum, asus dsl ac750, asus dsl ac750 modem, asus dsl ac750 kablosuz ayarı, asus dsl ac750 şifre değiştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here