Paylaş

Asus DSL-AC51 modem port yönlendirme işleminizi hangi yollardan sağlayacağınızı ve en kolay yolun ne olduğunu yazımızda anlatacağız.

Asus DSL-AC51 modem port yönlendirme

Port yönlendirme, bilgisayarınızdan farklı bir bilgisayara aynı IP üzerinden bir porta bağlanarak işlem sağlamaya yaramaktadır. Ve aynı zamanda oyunlarınız, güvenlik kameranız diğer teknik işlemleriniz içinde size yardımcı olmaktadır. Asus dsl ac51 modeminizde bu işlemi nereden yapacağınızı kaleme aldık.

Evinizde, iş yerinizde ya da ofisinizde bulunan modemlerin kurulumunu artık bir teknik ekip olmadan kolay şekilde yapabilirsiniz. Tabi sadece bunu değil diğer işlemlerinizi de aynı şekilde sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise kısa bir araştırma sağlamaktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık yaptığınız araştırmalarla birlikte tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür. Aldığınız modemin portunun açılmasını da bir bilgisayarcıdan destek almadan işleme koyabilirsiniz.

Elinizdeki modem Asus dsl ac51 ise bu modeminizde ki portun nereden açılacağını konu aldık. Modemin kurulumuna yönelik bilgileri merak ediyorsanız eğer onun içinde web sitemizden kontrol edip ayarlayabilirsiniz.

Modeminizin port açma işlemlerini sağlayabilmeniz için ilk olarak bilgisayar ve modem arasındaki sarı ya da Gri renkte olması gereken Ethernet kablosunu takın. Bu kabloyu taktıktan sonra bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

asus

Asus DSL-AC51 modem port yönlendirme aşamaları

  • Kullanıcı: admin
  • Şifre: admin
  • Modemin içerisine girişinizi yaptıktan sonra sol tarafta bulunan ‘’WAN’’ tuşuna tıklayın.
  • Oradan da ‘’Port yönlendirme’’ bölümüne girin.
  • Açılan ekranda ‘’Port yönlendirme etkinleştir’’ butonunu işaretleyin.
  • Altında da açacağınız portun sunucusunu seçin.
Asus DSL-AC51 modem port yönlendirme
  • Daha sonrasında açacağınız port değerlerin girişini sağladıktan sonra ‘’Uygula’’ diyerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
  • Farklı port değerlerini de bu yol ile açabilirsiniz.
  • Son olarak güvenlik kamerası için port açıyorsanız DVR cihazınızın IP adresini bilmelisiniz. Yine aynı şekilde oyun için açıyorsanız port değerlerini doğru girdiğinizden emin olmalısınız.

Modeminizin port açma işlemlerini anlattığımız şekilde işleme koyabilirsiniz. Port açıyor olmanıza karşın hala daha açık görünmüyorsa bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz. Diğer arkadaşlarınıza da portun nasıl açıldığını gösterebilirsiniz. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here