Paylaş

Applescript nedir nasıl kullanılır ne işe yarar. Apple script hakkında merak edilen tüm detayları yazımız da bulabilirsiniz.

Özellikle bilgisayar üzerinde kodlama bilen kullanıcılar için oldukça faydalıdır. Apple firmasının geliştirmiş olduğu Apple script alanında windows işletim sisteminde var olduğu gibi çalıştır komutları oluşturabiliyorsunuz. Kısaca özetlemek gerekirse Apple script bir programlama dili olarak kullanabileceğiniz bir sistemdir. Apple kullanıcılarının işlerini rahatlamak amacıyla tasarlandığını da bilmenizde fayda bulunmaktadır. Aynı zaman da mevcutta kullanımını gerçekleştirdiğiniz uygulamaları kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Komutlar girilme sırasında genel olarak ezberlenmesi kolay kelimeler kullanılmaktadır. Bu alanda gerçekleştirdiğiniz kodlamaları daha anlaşılır şekilde girmeniz halinde dönüştürülmesi de kolay olacaktır. Apple script ile ilgili daha fazla merak ettiğiniz konuları aşağıda kapsamlı bir şekilde bilgi paylaşacağız.

Applescript nedir nasıl kullanılır ne işe yarar

Apple script nedir, apple script nasıl kullanılıyor, apple script ne işe yarıyor, apple script kodlama nasıl yapılır, apple script ne demek, apple script kullanımı nasıl yapılır, apple script kullanmak istiyorum, apple script hakkında merak edilenler. Apple Inc tarafından geliştirilen Apple Script özelliği Apple işletim sistemini tercih eden kişilerin işlemlerini kolaylaştırmak amaçlı geliştirilmiştir. Tıpkı windows işletim sisteminde olduğu gibi kodlamalarla beraber ayarlarınızı daha fazla kolaylaştırabilirsiniz.

Applescript ne demek

Apple script kullanımını gerçekleştirmek isteyen kullanıcı kitlesinin bu aşamada kodlamayı bilmesi gerekiyor. Kodlama ile beraber kaydet, çalıştır alanından da aşamalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Applescript nedir nasıl kullanılır ne işe yarar, applescript nedir, applescript ne işe yarar, applescript ne demek, applescript nasıl kullanılır, applescript görevi

Yine aynı şekilde otomatik tekrarlanan komutları hazırlarken de Apple script kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Apple teknolojinin gelişiminde önemli yeniliklere imza atan bir firma olmasından ötürü burada geliştireceğiniz kodlamalar ilerleyen dönemlerde oldukça işinizi görecektir.

Applescript nedir nasıl kullanılır ne işe yarar konusunu yazıya döktüğümüzde bu bilgiler haricinde eklemek istediğiniz bir yer olursa bunu bizlere yorum alanından belirtebilirsiniz. Sizlerin de üzerine ekleyeceğiniz bilgiler doğrultusunda ilerleme sağlanacaktır.

Applescript alanında sürekli çalışmasını istediğiniz küçük iş parçacıklarının hazırlanmasına ilişkin kodlamalar sağlayabilirsiniz. Ama yukarıda da belirttiğimiz üzere bu işlemler için kodlamayı bilmeniz gerekiyor. Bu sayede Apple işletim sisteminde işlemlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here