Paylaş

Apple store uygulama indirilemiyor hatası. Apple store üzerinde bir şey indirdiğiniz sırada bu hata ile karşılaştıktan sonra nelere yapacağınızı konu aldık.

iPone, ipad ve Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğu cihazlara uygulama indirmelerinin tamamını Apple store alanından gerçekleştirmekteyiz. Android işletim sistemli cihazlarda da Play store alanını kullanmaktayız. Yani bir nevi telefonların mağazaları olarak adlandırabiliriz. Apple store alanında ücretli ve ücretsiz uygulamaları kendi isteğinize bağlı olacak şekilde cihazınıza indirmesini gerçekleştirebilirsiniz. Ama hiç olmadık yerde olmadık hatalar karşınıza gelebilmektedir. Bunlardan sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi de ‘’Uygulama indirilemiyor’’ problemidir. İstemiş olduğunuz uygulamayı indirmeye çalıştığınız da oluşan bu hata sonucunda canınız sıkılabilir. Bu sıkıntının önüne geçebilmek için alacağınız önlemlerden bahsedeceğiz. Genelde böyle sorunlarda ürünü direk servise göndermek isteyen böyle düşünen kullanıcıların olduğunu belirtebiliriz. Ancak artık araştırmalarınız doğrultusunda sorun donanımsal değilse problemi kendinizde halledebilirsiniz.

Apple store uygulama indirilemiyor hatası

Apple store uygulama inmiyor, apple store hiçbir şey inmiyor, apple store uygulama indirilemiyor uyarısı alıyorum, apple uygulamayı yüklemiyor, apple store yükleme de hata veriyor, apple store uygulama indirilemiyor hatası ne ile alakalıdır. Apple ürünlerinin tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden birisi de ürünün kolay kolay sorun çıkarmamasıdır. Ama bazen anlık hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalarda çözümsüz olmadığı için herkesin göz bebeği halinde diyebiliriz.

Apple store uygulama yüklenmiyor

Apple store alanına giriş yaptıktan sonra bir uygulama istediğiniz de karşınıza ‘’Uygulama indirilemiyor’’ hatası gelirse bununla alakalı olarak ilk kontrol internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol etmektedir.

Apple store uygulama indirilemiyor hatası, apple store uygulama inmiyor, apple store uygulama yüklenmiyor, apple store uygulama neden inmiyor, apple store hata veriyor, apple store hiçbir şey inmiyor

İnternet bağlantı ayarlarının kontrollerini sağlayıp tekrar denemenizde fayda bulunmaktadır. Yani wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlantı kurmanız gerekiyor. Bu bağlantıları kontrol ettikten sonra hala daha sorun yaşanıyorsa bu durumda DNS verilerinin değişimine gidebilirsiniz.

DNS değişimi sağlandıktan sonra hala daha sorun devam ederse bu durumda cihazda bulunan yedeklerinizi alarak şarj oranını %70 e çekip sıfırlama işlemlerini başlatmanız gerekiyor. Sıfırlama başlandıktan sonra problemde çözüme kavuşacaktır.

Apple store uygulama indirilemiyor hatası belirttiğimiz ayalar dışında yine hata almaya devam ediyorsanız bunu yorumda belirtmeniz de fayda bulunmaktadır. İsterseniz sizin için hazırladığımız ios 12.1.4 güncellemesi nereden yapılıyor yükleme yazımızı kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here