Paylaş

Apple store satın alma geçmişini bulamıyorum. Satın aldığınız uygulamayı göremiyorsanız nerede olduğunu hazırladığımız yazı ile birlikte öğrenebilirsiniz.

iOS ve Android işletim sistemli telefon ya da cihazlarda uygulamaların indirilebilmesi için mağaza alanı bulunmaktadır. Android telefonlarda Play store alanını, İphone cihazlarda ise Apple store alanını kullanarak uygulamaları telefonlarımıza indirebiliyoruz. İndirmiş olduğumuz uygulamaların bir çoğu ücrete tabi tutulsa da bazı uygulamalar ise ücretsiz olacak şekilde telefonlarımıza indirilmektedir. İphone telefona indirilen uygulamayı kullandıktan sonra beğenmediğimiz taktirde o uygulamanın üzerine gelip basılı tutarak uygulamayı telefondan kaldırmaktayız. Telefondan kaldırdığımız uygulamayı tekrarında bulabilmek mümkündür. Bazı kullanıcılar bu sistemi uygulamayı gizlemek adını da kullanabilmektedir. Beraberinde tekrardan apple store alanına girerek satın alınanlar bölümünden tekrar geri getirebilmektedir. Peki apple store satın alma geçmişine nasıl ulaşabilirsiniz? Buna yazı içerisinde birlikte bakacağız.

Apple store satın alma geçmişini bulamıyorum

Apple store satın alma geçmişi nerede, apple store satın alma geçmişini göremiyorum, iphone telefondan kaldırdığım uygulama nerede, iphone uygulama nerede, iphone uygulamayı bulamıyorum, apple store indirilen uygulamayı gizleme. Telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamayı kaldırdıktan sonra cihazdan kalkmış olsa da apple store satın alma geçmişi alanında tutulmaktadır. Bu alana girişiniz ile birlikte tekrar geri almayı sağlayabilirsiniz. Nasıl olduğuna ise birlikte bakacağız.

Apple store satın aldıklarım nerede

Telefonunuza indirmiş olduğunuz bir uygulamayı üzerine gelip basılı tuttuktan sonra tekrar kaldırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra uygulamayı tekrar kullanmaya devam etmek isterseniz bu durumda satın alma geçmişine girmeniz gereklidir.

Apple store satın alma geçmişini bulamıyorum, apple store satın aldığım uygulama görünmüyor, apple store satın aldıklarım nerede, apple store satın alma geçmişi, iphone uygulama gizleme, iphone uygulama gözükmüyor

Bu işlemler içinde Apple store alanına giriş işlemi sağlıyoruz. Sağ üst alanda profil alanına tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda ”Satın alınanlar” adı altında bir seçenek olacaktır. Buranın içerisine girdiğiniz de ise indirilen tüm uygulamaları bulabilmek mümkündür. Öncesinde telefona indirip kaldırdığınız uygulamalar dahi bu kısımda bulunmaktadır. ”Aç” butonuna tıkladığınız da uygulama otomatik olarak açılacaktır.

Genelde gizli uygulama kullanan kişiler bu yöntemi sıklıkla deneme sağlamaktadır. Apple store satın alma geçmişini bulamıyorum sorusunun yanıtını haberimizde vermeye çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

İsterseniz sizin için hazırladığımız Youtube önerilen videolar gelmesin çıkmasın yazımızı inceleyebilirsiniz.

Apple store satın alma geçmişini bulamıyorum, apple store satın aldığım uygulama görünmüyor, apple store satın aldıklarım nerede, apple store satın alma geçmişi, iphone uygulama gizleme, iphone uygulama gözükmüyorApple store satın alma geçmişini bulamıyorum, apple store satın aldığım uygulama görünmüyor, apple store satın aldıklarım nerede, apple store satın alma geçmişi, iphone uygulama gizleme, iphone uygulama gözükmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here