Paylaş

Apple store otomatik güncellemeleri açma. iPhone telefonunuza yüklenen uygulamaların otomatik güncellemesini etkinleştirmek için detaylar yazımızda.

Telefonu satın aldıktan sonra Apple store ya da Play store alanından birçok sosyal medya ya da oyun yüklemesi sağlıyoruz. İphone cihazlarda uygulama indirme alanı ise Apple store üzerinden yapılmaktadır. Cihaza indirdiğimiz uygulamalara sürekli güncellemeler gelmektedir. Gelen güncellemelerle birlikte yenilikler getirildiği için bu yeniliklerden hemen yararlanabilirsiniz. Tabi sadece indirilen uygulamalara değil telefonumuza da bu güncelleme gelmektedir. Her getirilen güncelleme ile birlikte yeni özelliklerde hesaplara dahil edilmektedir. Eğer telefonunuz kendi kendine uygulamaları güncellemiyorsa bunun tek sebebi Apple store alanında güncellemeleri otomatik olarak açmaya kapalı hale getirdiğinizle alakalıdır. Uygulamalar kendiliğinden güncellemeye girsin istiyorsanız bunun için güncellemeleri etkinleştirmek gereklidir. Ayarların hangi yollardan yapıldığına ise beraber inceleyeceğiz.

Apple store otomatik güncellemeleri açma

Apple store uygulama güncellemelerini açma, iphone uygulamalar kendiliğinden güncellensin, iphone otomatik güncellemeleri açma, iphone uygulamalar otomatik güncellensin, iphone otomatik güncelleme nasıl açılır, apple store otomatik güncellemeleri etkinleştirme. iPhone telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamaların kendiliğinden güncellemesinin sağlanabilmesi için cihaz içerisinde bu güncellemeyi aktif hale getirmeniz gereklidir.

iPhone otomatik güncelleme nasıl açılır

Otomatik güncellemeleri aktif hale getirdiğiniz de gerek mobil veri üzerinden gerekse de wi-fi üzerinden uygulamalar güncellemeye gitmektedir. Ama bazı uygulamaların boyutu fazla olduğu için mobil veri üzerinden gelen güncellemeleri kabul etmemektedir. O uygulamalarda wifiye bağlı olduğunuz süre içerisinde otomatik olarak devreye girecektir.

Apple store otomatik güncellemeleri açma, iphone güncellemeleri etkinleştirme, iphone apple store güncellemeleri açma, apple store güncellemeleri etkinleştirme, apple store oto güncellemeleri açma, iphone uygulamalar kendiliğinden güncellensin

  • Uygulamaların otomatik olarak güncelleme alabilmesi için ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yaptıktan sonra gelen ekranın üst tarafında bulunan ‘’Adınız ve soyadınız’’ yazan bölüme tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda İtunes ve App store alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Açılan sayfada ‘’Güncellemeler’’ yazan bir yer göreceksiniz. Burası kapalı durumdaysa aktif hale getirdiğiniz taktirde otomatik olarak güncellemeleri devreye alacaksınız.

Apple store otomatik güncellemeleri açma işlemlerini yukarıda belirtilen şekilde devreye koyabilirsiniz. Sağlanan bu ayarlarla birlikte artık cihazınız wifiye bağlıyken ya da boyutu yüksek olmayan uygulamaların güncelleme işlemleri etkin hale getirilecektir. Tekrarında siz girip güncelleme yapma ihtiyacı olmayacaktır. İşleme koyduğumuz ayarlarda takıldığınız yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

Apple store otomatik güncellemeleri açma, iphone güncellemeleri etkinleştirme, iphone apple store güncellemeleri açma, apple store güncellemeleri etkinleştirme, apple store oto güncellemeleri açma, iphone uygulamalar kendiliğinden güncellensinApple store otomatik güncellemeleri açma, iphone güncellemeleri etkinleştirme, iphone apple store güncellemeleri açma, apple store güncellemeleri etkinleştirme, apple store oto güncellemeleri açma, iphone uygulamalar kendiliğinden güncellensin Apple store otomatik güncellemeleri açma, iphone güncellemeleri etkinleştirme, iphone apple store güncellemeleri açma, apple store güncellemeleri etkinleştirme, apple store oto güncellemeleri açma, iphone uygulamalar kendiliğinden güncellensin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here