Paylaş

Apple store geri iadeyi talep etme. Alınan bir ürünün geri iadesinin isteyebilmek için hangi alan üzerinden işlem sağlayacağınıza birlikte göz gezdireceğiz.

İphone ve İpad cihazlarına uygulama satın aldığımız da ya da yükleme yapmak istediğimizde Apple store alanına giriş sağlıyoruz. Apple store bölümüne girdikten sonra ise oradan hangi uygulamayı istiyorsak adını arama alanına yazmamız yeterlidir. Ücretli şekilde satın aldığımız uygulamayı cihaza yükleme sağladıktan sonra ilerleyen dönemlerde beğenmediğiniz taktirde iade hakkınız bulunmaktadır. Genel kullanıcılar böyle bir iade haklarının olmadığını düşünerek iade talebinde bulunmamaktadır. Apple store uygulamasında yanlışlıkla satın alınan bir uygulamanın iadesini sağlayabilmek için gereken ayarları işleme koymuştur. Alınan uygulamanın ücretinin nasıl iade edileceğine ise beraber kontrol ederek itirazımızı sağlayacağız. Bu sayede kontroller Apple store yetkilileri tarafından inceleme yapılarak haklı bir tespit ortaya koymanız halinde ücret iadeniz sorunsuz şekilde sağlanmış olacaktır.

Apple store geri iadeyi talep etme

Apple store geri iade yapmıyor, apple store geri ödeme yapmıyor, apple store ücret iadesi, apple store ücret iadesi nasıl alabilirim, apple store iade için takip etmem gereken yol nedir, apple store iade detayları. İphone telefonumuzdan yanlışlıkla satın alınan bir uygulamanın tekrardan iadesinin devreye konulabilmesi için sağlamanız gereken işlemlerden kısaca bahsedeceğiz.

Apple store ücret iadesini alma

Öncelikli olarak sorun bildir üzerinden ilgili sorunu aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sorun bildir ekranına erişim yapmamız gerekiyor. Apple kimliği ile kayıt işlemlerini yaptıysak eğer buraya kimlik bilgilerimizi girerek açılımını sağlıyoruz.

Apple store geri iadeyi talep etme, apple store geri ödeme yapmıyor, apple store geri ödeme sorunu, apple store iade sorunu, apple store yanlışlıkla uygulama aldım, apple store geri iade yapmıyor
APPLE SORUN BİLDİRME İŞLEMLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.
  • Kimlik verilerinizi girdikten sonra açılacak olan ekranda son 60 güne dair tüm indirilen uygulamaların karşınıza geldiğiniz görebilirsiniz. Burada ne indirdiyseniz tüm uygulamaların verileri bulunmaktadır.
  • Hangi uygulamanın para iadesini almak istiyorsanız o uygulamanın yanında yer alan Sorun bildir seçeneğine tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Sorun bildirirken sorunu seçmenizi isteyecek bir ekran gelecektir. Sorununuz nasıl cereyan ettiyse burada yer alan seçeneklerden en doğru olanı seçmeniz de yarar var.
  • İlgili işlem aşamalarını gözden geçirdikten sonra alt alanda sorunuzu açıklayın şeklinde bir ibare göreceksiniz. Oraya İngilizce olarak ‘’ I didn’t want to buy this application. I want refund.’’ Yazdıktan sonra Apple yazdığınız açıklamayı inceledikten sonra ücret iade işlemlerini toplamda 10 gün içerisinde sizlere iade etmektedir.
Apple store geri iadeyi talep etme, apple store geri ödeme yapmıyor, apple store geri ödeme sorunu, apple store iade sorunu, apple store yanlışlıkla uygulama aldım, apple store geri iade yapmıyor

Apple store geri iadeyi talep etme ayarların nereden sağlanacağına dair bilgileri kapsamlı şekilde sizlere sunmuş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir yer varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here