Paylaş

Apple store bağlanamıyor açılmıyor çalışmıyor. iPhone telefonlarınız da Apple store bağlanamıyor hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Android ve Apple cihazlarının tamamında uygulama yüklemek için Play store ve Apple store bağlantıları bulunmaktadır. İphone telefon kullanıcıları ise Apple store üzerinden uygulama ve oyun indirimlerini gerçekleştirmektedir. Oyunlarını, facebook, twitter, instagram ve whatsapp gibi tüm uygulamaları bu alan üzerinden indirimini sağlamaktadır. Ancak son dönemler de karşılaşılan sorunlardan birisi de sürekli olacak şekilde Apple store bağlanamıyor uyarısıdır. Bu ve benzeri hatalar sonrasında ilk kontrol sağlanması gereken yer internet veri bağlantısıdır. Bağlantının var gözükmesine rağmen hala daha sorunun devam etmesi kullanıcıyı da ister istemez sıkıntıya sokmaktadır. Sizler de böyle bir durum ile karşılaştığınız da ilk yapmanız gereken işlem mobilden bağlıysanız bağlantıyı kesip wi-fiye bağlanmak olacaktır. Wi-fiden bağlıysanız mobile bağlanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Bağlantılar var ve hala daha bağlı değilsiniz uyarısı yönünde bir hata varsa bu durumda yazı içeriğinin detaylarını kontrol etmelisiniz.

Apple store bağlanamıyor açılmıyor çalışmıyor

İphone apple store bağlanmıyor, iphone telefonumdan apple store uygulamasına giriş yapamıyorum, iphone telefonum apple store bağlanmıyor, apple store açılmıyor, apple store bağlanamıyorum neden?, iphone telefonda apple store çalışmıyor. İphone telefonundan bir oyun ya da sevdiğimiz bir uygulamayı indirmek için giriş sağladığımız Apple store bağlanamıyor hatası alınıyorsa bu durumda aşağıdaki adımları kontrol edelim.

iPhone apple store bağlanmıyor

Belirttiğimiz üzere ilk olarak internet bağlantısının kontrol edilmesi gereklidir. Bağlantı kontrol edildikten sonra buna rağmen sorun devam ederse telefonumuzun saat ve tarih ayarlarının kontrol edilmesi gereklidir.

Tarih ve saat ayarının kontrolü için telefonumuzun ”Ayarlar>Genel>Tarih ve saat” alanına girerek tarihimizi ve saatimizi doğru olacak şekilde ayarlamasını gerçekleştiriyoruz. Bunun dışında telefonumuza DNS verilmesine yönelik bir işlem de işimizi görecektir. Ayarlar>Wi-fi>Sağ üst satırda bulunan mavi ikona tıklıyoruz. Açılan ekranda DNS bilgilerine (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazıp kaydetme işlemlerini sağlıyoruz.

Bunun dışında gelen güncellemeden dolayı da bu sorun karşınıza gelebilir. Haliyle telefonunuza gelen güncellemelerin yapılandırılması gereklidir. Gelen güncellemeyi devreye alarak tekrar bağlantı kurmayı deneyin. İnternet ağında genel bir kesinti olup olmadığını kontrol ederek telefonu kapatıp açarak tekrar deneme gerçekleştirelim.

Sağlanan tüm bu işlem aşamaları sonrasında Apple store bağlanamıyor açılmıyor çalışmıyor sorun giderilmiş ve Apple store alanından uygulama indirmeye başlanacaktır.

Apple store bağlanamıyor açılmıyor çalışmıyor, apple store açılmıyor, apple store bağlanmıyor, apple store bağlanamıyor, apple store çalışmıyor, iphone apple store bağlanmıyorApple store bağlanamıyor açılmıyor çalışmıyor, apple store açılmıyor, apple store bağlanmıyor, apple store bağlanamıyor, apple store çalışmıyor, iphone apple store bağlanmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here