Paylaş

Android yetersiz alan hatası çözümü. Android telefonunuzda sürekli karşılaştığınız yetersiz alan sorununu gidermeniz için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Android yetersiz alan hatası çözümü

Android işletim sistemli telefonunuzda sürekli olarak hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hataların başında ise yetersiz alan sorunu gelmektedir. Aldığınız bu hatanın nasıl giderileceğini bilmiyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatacağız.

Android telefon kullanımınızı yaptığınız sırada meydana gelen yetersiz alan sorununun nedeni siz ya da cihazla alakalıdır. Telefonunuzda aldığınız bu uyarı depolama alanınızla ilgilidir. Depolama alanınızı gözden geçirmelisiniz. Kullanmadığınız videolar ya da resimleri silmelisiniz. Eğer hiçbir resmin silinmesini ya da kaldırılmasını istemiyorsanız bu durumda USB kablosuyla başka bir cihaza aktarım yapabilirsiniz. Bu cihaz nedir? Diye merak ediyorsanız eğer bir bilgisayar üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Aktarımları yaptıktan sonra yeteriz alan uyarısının da çözüme kavuşmuş olması gerekiyor. Düşük bir depolama alanına sahipseniz bunu yüksek hale getirmeniz sizin elinizdedir. Artık hafıza alanı 64 GB, 128 GB ya da 256 GB alana sahip depolama sağlayabilirsiniz.

Yetersiz alan hatası Android

Yetersiz alan sorununu sadece Android işletim sistemli telefonlarınızdan değil diğer cihazlarda da alabilirsiniz. Bu tam anlamıyla kullanıma bağlı olacak şekilde değişkenlik gösteriyor. Yani arkadaşım bu sorunu yaşamıyor ben yaşıyorum demenize gerek yok. Bu tamamen sizin kullanımınıza bağlı olacak şekilde değişiyor.

Android işletim sistemli telefonunuzda böyle bir uyarı almak istemiyorsanız eğer bazı önlemler almanız gerekiyor. Bunların neler olduğu ise aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Android yetersiz alan

  • Yetersiz alan kullanımınız sonrasında SD kart alarak sorunu giderebilirsiniz.
  • Telefonunuzun hafızasında bulunan video ve resimleri SD karta taşıyın.
Android yetersiz alan hatası çözümü
  • SD kartı aldıktan sonra indireceğiniz uygulamaları da yine bu kartı kullanarak işleme koyabilirsiniz.
  • Yine aynı şekilde kullanmadığını uygulamalarınızı telefondan kaldırın.
  • SD kart alacak durumunuz yok ise bu durumda gereksiz gördüğünüz videolar ve resimleri de kaldırın. Aynı zamanda bilgisayarınıza taşıyın.

Yapacağınız işlemler sonucunda Android telefonunuzda yaşamış olduğunuz yetersiz alan sorununu çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Olur da bir problem yaşarsanız eğer bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here