Paylaş

Android yeterli depolama alanı yok sorunu. Android telefonunuzda yeterli depolama alanı yok uyarısı alıyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Android yeterli depolama alanı yok sorunu

Her telefonda olduğu gibi sizin de Android işletim sistemli telefonunuzda karşınıza çeşitli hatalar gelebilir. Bu hataların başında ise yeterli depolama alanı yok uyarısı gelmektedir. Eğer cihazınızda böyle bir uyarı alıyorsanız sorunu nasıl çözüme kavuşturacağınıza birlikte bakacağız.

Android telefonunuzda ya da tabletiniz de çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların bazıları sizle alakalı olsa da bazıları da donanımsal olabilir. Donanımsal kaynaklı sorunlarda sizin yapabileceğiniz çok fazla bir işlem bulunmamaktadır. E peki böyle durumlarda nasıl bir yol izlemeliyim? Diyebilirsiniz. Böyle durumlarda yapmanız gereken cihazın garantisi devam ediyorsa servise gönderebilirsiniz. Etmiyor ise tanıdığınız bir telefoncudan cihazınızı yaptırabilirsiniz. Peki Android cihazınızda almış olduğunuz yeterli depolama alanı yok uyarısı benle mi alakalı? Yoksa donanımsal kaynaklı mı? Sorabilirsiniz. Bu aldığınız uyarının sizle alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü cihazınızda yeterli bir alan kalmadığı için böyle bir uyarı alıyorsunuz. Şimdi bu uyarı sonrasında alacağınız önlemlerin neler olduğunu ele alacağız.

Android yeterli depolama alanı yok

Android işletim sistemli cihazınızda meydana gelen yeterli depolama alanı yok probleminiz için hafıza alanını temizlemelisiniz. Bunun için cihazınızda ki gereksiz uygulamalarınızı, resimlerinizi ya da videolarınızı kaldırın. Diğer önlemlerin neler olduğunu ise aşağıda paylaşacağız.

Yeterli depolama alanı yok Android

  • Gereksiz gördüğünüz uygulamalarınızın tamamını kaldırın.
  • Resimleriniz ya da videolarınız ile vazgeçmek istemiyorsanız USB kablosuyla bilgisayarınıza aktarın.
  • Olmaz ise SD kartı alarak verilerinizi bu karta aktarın.
  • Ve bundan sonrasındaki yüklemeleri bu kartı seçerek yapın.
Android yeterli depolama alanı yok sorunu
  • Yine aynı şekilde telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan ‘’Daha fazla’’ kısmına dokunun.
  • Gelen ekranda ‘’Kayıt yeri’’ alanına tıklayın.
  • Karşınıza gelecek olan sayfa da bulunan ‘’Çeşitli dosyalar’’ alanına girin. Ve buradaki dosyalarınızı silin.
  • Uygulamalarınızın ön belleğini ise sürekli olacak şekilde temizleyin.

Android telefonunuzda gezinti yaptığınız esnada yeterli depolama alanı yok uyarısıyla karşılaşmanız ile birlikte yukarıdaki aşamaları takip etmeniz yeterlidir. Bu işlemler sonucunda probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istediklerinizi bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here