Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda Android yazılım güncellemesi durduruldu sorunu için neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Android telefonunuzu güncellerken yazılım güncellemesi durduruldu şeklinde uyarı geldiyse sorunu nasıl çözüme kavuşturulacağını inceleyeceğiz. Güncelleme esnasında meydana gelen hatayı en kısa yoldan nasıl çözeceğinizi birlikte kontrol edeceğiz.

Sadece Android işletim sistemli telefonlarınıza değil tüm kullandığınız teknolojik ürünlerinize güncellemek gelmektedir. Hatta telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulamalarınıza dahi güncellemeler gelmektedir. Güncellemeleri devreye koymadığınız sürece gelen yeniliklerden yararlanamazsınız. Bu durum Android işletim sistemli telefonlarınız içinde geçerlidir. Telefonunuzu güncel tutmanız halinde cihazın daha hızlı şekilde çalıştığınız görebilirsiniz. Cihaz güncellenmediği taktirde çeşitli sorunlar ya da yavaşlıkla karşılaşabilirsiniz. Çözüm için hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ise beraber bakacağız.

Android yazılım güncellemesi durduruldu

Android yazılım güncellemesi durduruldu hatası genel itibariyle güncelleme sırasında meydana gelmektedir. Güncelleme sırasında bağlantınızın gitmesinin ardından bu hatayı alırsınız. Hatayı nasıl giderileceğini ise aşağıda sıralamış bulunuyoruz.

  • Yazılım güncellemesi yapmadan önce güçlü bir ağa bağlı olduğunuzdan emin olun.
  • Özellikle mobile bağlıyken böyle bir güncelleme içerisine giriş yapmayın.
  • İnternet bağlantınız kesilmiş mi bu bilgileri kontrol edin.
  • Wi-fiye bağlıyken böyle bir hata aldıysanız farklı bir ağa bağlanarak deneme yapın.
  • Ama sizin wi-fiye bağlanacağınız bir yer yoksa mobilden güncellemeleri yapabilmeniz için telefonunuzdan ayarları açın.
android yazılım güncellemesi durduruldu
  • Bağlantı kesildiğinden dolayı aldığınız bu hata sonrasında yapmanız gereken bağlantılarınızı gözden geçirmektir.
  • Bağlantılarınızı gözden geçirip yeni bir ağa bağlandı iseniz eğer tekrar güncellemelere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Güncellemeler genel itibariyle gece de devreye girebiliyor. O yüzden sabah kalktığınızda bu hatayı ekran da gördüyseniz eminim ilk başta ne ile alakalı olduğunu anlamamış olabilirsiniz.
  • Eğer direk araştırma yoluna girdiyseniz sorunun ne ile alakalı olduğunu öğrenmiş oldunuz.

Android yazılım güncellemesi durduruldu sorunu şeklinde girdiğiniz araştırmalarınızı yukarıdaki adımları takip ederek giderebilirsiniz. Android cihazınız ile ilgili sormak veya eklemek istediğiniz diğer hususları bizlere yorumdan paylaşabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazılarda görüşmek dileğiyle. İyi gezintiler.

Android yazılım güncellemesi durduruldu sorunu ve çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here