Paylaş

Android whatsapp konuşma yedeği alma. Whatsapp yedek kaç günde alınmaktadır? Gibi sorulan sorularında yanıtını yazımızda yanıtlayacağız.

Android telefon kullanıcılarına beklenen müjde whatsapp tarafından verilmiştir. 12 Kasım 2018 tarihinden sonraki dönem içerisinde whatsapp hesabı üzerinde yaptığınız yedeklemeler google drive alanı üzerinde yer kapsamayacaktır. Yani bir nevi telefon hafızasını zora sokmayacak şekilde depolama alanına dahil olmayacaktır. Bunun yanı sıra google drive üzerinden yaptığınız yedeklemelerle ilgili eğer 1 yıl içerisinde herhangi bir güncelleme olmadıysa bu durumda o yedekleme google drive alanından kaldırılacaktır. Bu sebepten ötürü ki whatsapp yedekleme işlemlerini 12 Kasım 2018 öncesinde manuel bir şekilde almanız sizin için sağlıklı olacaktır. Genel anlamda android kullanıcıları whatsapp hesapları üzerinde yedekleme işlemlerinin nasıl yapıldığını bilmemesinden ötürü araştırma içerisine girmektedir. Android telefonunuzda google drive üzerinde whatsapp konuşmalarının yedekleme işlemlerinin nasıl alınacağını haberimizde sizlere sunacağız.

Android whatsapp konuşma yedeği alma

Android telefonda konuşma yedeğini alma, whatsapp sohbet yedeği nasıl alınır android google drive üzerinden sohbet yedeği alma, google drive yedekleme, whatsapp google drive yedek alma, whatsapp hesabında yedek nasıl alınır?, whatsapp uygulamasında yedek almak istiyorum, whatsapp yedekleme işlemi android telefonunda nasıl yapılır? Yönünde iletilen soru işaretlerinin çözüm bulabilmesi için yaptığımız araştırmaya dair bilgileri aşağıdadır. Yapılacak işlemlerle birlikte artık yedekleme almış olacaksınız. Kaç günde bir yedek yenilemesi yapılır bunu da sizinle paylaşacağız.

Whatsapp sohbet yedekleme android

Whatsapp hesabındaki konuşmaların yedekleme işlemlerinin alınabilmesi için kullandığınız telefonun işletimi android tabanlı ise bu durumda whatsapp hesabımıza giriş sağlıyoruz. Hesaba erişim sağladıktan sonra ”Menü” ekranına gelerek buradan da ”Ayarlar” kısmına giriyoruz.

Android whatsapp konuşma yedeği alma, google drive yedekleme, whatsapp yedek kaç günde alınır, whatsapp yedekleme google drive, whatsapp sohbeti yedekleme android, android whatsapp yedekleme

Ayarlar alanına giriş yaptıktan sonra ”Sohbetler” daha sonra ise ”Sohbet yedeği” alanına giriş yapıyoruz. Burada yer alan ”Google drive’a yedekle” ikonuna tıklamanız halinde yedekleme sıklığına ise ”Asla” dışında bir alanı seçmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp uygulamasında 7 günde bir yedekleme kendini güncellemeye almaktadır. Bunun dışında ilk başta da belirtildiği gibi 12 Kasım 2018 tarihinden sonra artık google drive alanın depolamanıza dahil olmayacağı için yedeklemeyi de gönül rahatlığıyla dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Android whatsapp konuşma yedeği alma işlemleri sırasında karşılaştığınız bir sorun olursa yorumdan bunu bize paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here