Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda Android video izleme hatası ve çözümü için yapmanız gereken adımları makalemiz içinde paylaşacağız.

Android telefonunuzda video izleme hatası alıyorum diyorsanız çözümü için gerekli olanları anlatacağız. Birlikte gerçekleştireceğimiz birkaç ayar sonrasında sizlerde artık Android telefonunuz ya da tabletinizde videolarınızı sorunsuz izleyebileceksiniz.

Telefonunuzu ilk aldığınızda hemen uygulamalarınızı yükleme yapmışsınızdır. Whatsapp, Twitter, Youtube, Facebook ve Instagram gibi bir çok uygulamanızı yükledikten sonra buralarda genel itibariyle yaptığınız işlemlerden birisi de video izlemesidir. Özellikle son zamanlarda artık Youtube uygulaması vazgeçilmezleriniz arasındaki yerini almıştır. Android işletim sistemli telefonunuzda video açmak istediğinizde bu işlem başarısız sonuçlanıyorsa sorununuzu giderebilmek için MoboPlayer uygulamasını kullanabilirsiniz. Genel itibariyle indirilen videolarda sorun yaşadığınızı dile getirdiğiniz için bu uygulamayı tavsiye etmiş bulunuyoruz. Uygulamanızı Play store üzerinden indirebilirsiniz. Ancak siz yine de hata ile karşılaşıyorsanız diğer hususları kontrol edeceğiz.

Android video izleme hatası

Android video izleme hatası sağlarken durmadan donmalar, kasmalar ya da sürekli videodan atmalar ile karşılaşmak sizin canınızı sıkacaktır. O an tek keyfinizi de bununla kaçırmamanız için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İzlediğiniz içeriği internet üzerinden izlediğiniz için bağlantılarınızı kontrol edin.
  • İnternete Wi-fiden bağlıysanız mobile, mobile bağlıysanız wi-fiye bağlantı kurarak deneme yapın.
  • İzlediğiniz videoyu bir uygulama da açamıyorsanız eğer o uygulamanızı telefondan kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Yine aynı şekilde sırasıyla ‘’Ayarlar>Uygulamalar>Video izlemediğiniz uygulamayı seçin>Ön belleği sil ya da verileri temizle diyebilirsiniz.
android video izleme hatası
  • İnternet üzerinden video izlemelerle deki nedenlerden birisi de modeminize olan uzaklık ile alakalıdır.
  • Çekimde sorun yaşamanız durumunda telefonunuzdan bu sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. O yüzden modeme bağlıysanız eğer modeme yakın olmalısınız.
  • Normal koşullarda arka planda çalışan uygulamalarınızın da bu soruna etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.
  • O yüzden video izlemesine geçmeden önce arka plandaki uygulamalarınızı kapatın.

Android video izleme hatası ve çözümü ile ilgili çözüm yöntemlerini ayrıntılı bir şekilde sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Android telefonunuzda sorun yaşadığınız farklı bir yer varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz. Cevaplarını ise yine yorum kısmından bulabilirsiniz.

Android video izleme hatası ve çözümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here