Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda Android uygulama yanıt vermiyor hatası ile ilgili yapmanız gereken işlemlerin neler olduğunuz kapsamlı anlatacağız.

Android telefonunuzda uygulama yanıt vermiyor hatası ile daha öncesinde hiç karşılaşmadıysanız eğer bu yazımızda aldığınız hata ile ilgili neler yapacağınızı konu aldık. Uygulamalarınızda meydana gelen bu problemin giderilebilmesi için en kolay yöntemi ele alacağız.

Android cihazınızda açmaya çalıştığınız bir uygulamanız da böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen üzülmenize ya da panik yapmanıza gerek yok. Aslında sorunun çözümü sandığınız kadar zor değil. Lakin ister istemez hiç karşılaşmadığınız bir sorunla anlık karşılaşıyor olmanız canınızı sıkabilir. Telefonunuzda meydana gelen uygulama yanıt vermiyor hatası ile ilgili ilk önce uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Hangi uygulama hata veriyorsa o uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Yüklemeler sonrasında uygulamanız güncel değil ise güncel hale gelecektir. Ancak bu işlem sonunda da hala daha sorun devam ediyorsa diğer yöntemleri gözden geçireceğiz.

Uygulama yanıt vermiyor hatası

Android telefonunuzda uygulama yanıt vermiyor hatası ile ilgili uyarı aldığınız uygulamayı kaldırıp yüklemenize rağmen problem giderilmediyse diğer yöntemleri kontrol edeceğiz. Yapacağınız işlem aşamalarını ise tek tek konu kaleme almış bulunuyoruz.

  • İlk olarak Android telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Uygulamalar’’ bölümüne gelin.
  • Uygulamalar kısmına giriş yaptığınızda hangi uygulama da hata alıyorsanız o uygulamanızın üzerine dokunun.
  • Karşınıza gelen ekran da ‘’Ön belleği sil’’ ve ‘’ Verileri temizle’’ diye seçenek çıkmış olması gerekiyor. Bu seçeneklere dokunun.
  • Uygulamanızın yöneticileri varsa o yöneticileri ile iletişime geçebilirsiniz.
android
  • Her uygulamanın kendi içerisinde sorun bildir alanı bulunmaktadır.
  • Sorun bildir alanına nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız eğer onunla ilgili de bir araştırma sağlayabilirsiniz.
  • Sorununuzu bildirdikten sonra artık beklemelisiniz. Çünkü diğer hiçbir uygulamanız da sorun yok tek bir uygulamanız da bu hatayı veriyorsa sorun uygulamanız ile alakalıdır.
  • Ama tüm uygulamalarınız aynı uyarıyı veriyorsa bu durumda cihazda yedeklerinizi alıp şarj oranı %70 e geldiğinde sıfırlama yapabilirsiniz.

Android telefonunuzda meydana gelen sorun ile ilgili yukarıdaki işlemleri sağlayabilirsiniz. Siz de artık bilgilere sahipsiniz. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

uygulama yanıt vermiyor hatası
android uygulama yanıt vermiyor hatası
uygulama yanıt vermiyor hatası android

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here