Android telefonumdan numara engelleyemiyorum gelen aramayı reddetmekten sıkıldıysanız ve artık bu numara aramasın istiyorsanız haberimize göz atmanız yeterlidir.

Telefon hayatımızda olmazsa olmazlar arasında yerini almış durumdadır. Artık herkesin elinde akıllı telefonlar bulunmakta. Tabi bu telefonlar içerisinde var olan uygulamalar sayesinde sizin numaranızı bularak size rahatsızlık veren kişilerde haliyle artmaktadır. Bizi aramasını istemediğimiz kişinin sürekli arayarak huzursuzluk vermesi eminim sizi de mutsuz ediyordur. Bunun önüne nasıl geçilebileceğine dair uzun uzun düşünmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü telefon üreticileri artık telefonlarınızın içerisine numara engelleme özelliğini de aktif hale getirmiş bulunmaktadırlar. Tabi bunun haricinde operatörü arayıp oradan da doğrudan engelleme işlemi sağlayabilirsiniz. Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız eğer numara engellemenin nasıl yapıldığını kapsamlıca sizlere anlatımını gerçekleştireceğiz. İstemediğiniz halde sürekli arayan veya tanımadığınız birisi tarafından defalarca gelen aramalardan sıkıldıysanız engelleme çözüm olacaktır.

Android telefonumdan numara engelleyemiyorum

Biri beni sürekli rahatsız ediyor, gelen aramalardan artık sıkıldım, telefonumdan numara engellemek istiyorum, bu kişinin beni aramasını istemiyorum, arama engelleme nasıl yapılır, aramayı engellemek istiyorum ve buna benzer bütün şikayetleriniz için araştırmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Android bir telefon kullanımı gerçekleştiriyorsanız. Ve tanımadığınız kişi tarafından sürekli rahatsız edici derece de aramaya maruz kaldıysanız o halde numara engelleme yöntemi ile sorunu gidereceğiz.

telefonumda arayan numarayı engelleme

Android işletim sistemli telefonlar birden fazla olduğu için tüm telefon markaları için ayrı ayrı konuya değineceğiz. Samsung, LG, ASUS ve HTC modelleri için numara engelleme durumlarını aşağıda sizler için sıraladık.

Android telefonumdan numara engelleyemiyorum, telefonda numara engelleme, arayan numarayı engelleme, arama reddetme, telefonumda numara engellenmiyor, arayanı engelleme

LG telefonlarda arayanı engelleme;

 • Telefonumuzdan Menü > Ayarlar > Çağrı Ayarları > Çağrı Engelleme alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Çağrı engelleme modu alanından liste alanından engelle seçeneğini seçiyoruz.
 • Engelleme liste alanına giriş sağlamanız halinde ”Ekle” diyerek engellemek istenilen numarayı seçmeniz yeterli olacaktır.

ASUS telefonlarda arayanı engelleme;

 • İlk olarak telefonumuzda var olan ”Rehber” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında engellemek istediğimiz kişiyi bulup üzerine gelip basalım.
 • Engellenenler listesine ekle ikonuna tıklayarak numara engelleme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Samsung telefonlarda arayanı engelleme;

 • Telefonumuzdan Ayarlar > Arama > Arama Reddetme > Otomatik Reddetme Modu > Açılan pencereden en sonda ki oto reddetme numaralarını seçerek işlemlerimize devam ediyoruz.
 • Otomatik reddedilecek listesine giriş yaptıktan sonra ”Oluştur” alanına tıklıyoruz. + bölümünü gördüğünüz de buraya giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Gelen ekrandan numara engelleme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ya da istediğiniz kişiyi rehber veya numarasını ekleyip engelleme yapabilirsiniz.

HTC telefonlarda arayanı engelleme;

 • Bu telefonlarda kişi engelleme oldukça basittir. KİŞİLER alanına giriş gerçekleştirip sonrasında telefondan engellemek istediğiniz kişiyi buluyorsunuz.
 • Kişiyi engelle dedikten sonra işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Android telefonumdan numara engelleyemiyorum ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmış bulunuyoruz iyi gezintiler dilerim.

Android telefonumdan numara engelleyemiyorum, telefonda numara engelleme, arayan numarayı engelleme, arama reddetme, telefonumda numara engellenmiyor, arayanı engelleme Android telefonumdan numara engelleyemiyorum, telefonda numara engelleme, arayan numarayı engelleme, arama reddetme, telefonumda numara engellenmiyor, arayanı engelleme Android telefonumdan numara engelleyemiyorum, telefonda numara engelleme, arayan numarayı engelleme, arama reddetme, telefonumda numara engellenmiyor, arayanı engelleme Android telefonumdan numara engelleyemiyorum, telefonda numara engelleme, arayan numarayı engelleme, arama reddetme, telefonumda numara engellenmiyor, arayanı engelleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz