Android telefonumdaki geliştirici seçeneğini aktif etme olmuyor ise ya da geliştirici seçenekler nedir? Merak ediyorsanız haberimizi okumanız yeterlidir.

Akıllı telefonlar içerisinde sürekli tercih edilen ürünlerden biri olan Android telefonlarında bir çok özellik bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ”geliştirici seçenekleri” dir. O kadar süredir android bir cihaz kullanıyorsanız ve bu özelliği ne işe yaradığını bilmemeniz gayet normaldir. Biz de ilk olarak bu özelliğin ne işe yaradığını ve buna istinaden nasıl aktif edilip nasıl kapatılacağını konu alacağız. Android telefonların içerisinde yer almakta olan geliştirici seçenekleri ayarlarınızı ileriye taşımakta görev tutan bir özelliktir. Örneğin ekranımıza dokunma işlemleri sağladığımız ve usb alanlarında alınan hataların giderilmesinde önceliği ele alan bir özelliktir. Özelliğin aktif edilmesi durumda ileri derece ayarların sağlanacağının bilgisini sizinle paylaşmamız mümkündür. Peki bu özelliğin nasıl aktif edebilirim? Ya da aktif işlemleri sonrasında nasıl kapatılacağını kapsamlıca sizler için ele alacağız.

Android telefonumdaki geliştirici seçeneğini aktif etme

Android geliştirici seçenekler aktif olmuyor, telefonumdaki geliştirici seçenekler açılmıyor, android telefonumda geliştirici seçenekler nasıl aktif hale getirilir?, Android telefon kullanıcılarının bir çoğunun bilmediği bu özelliğin işe yarayan özelliklerin var olduğunu yukarı da sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Biliyoruz ki bu özelliği bir çok kullanıcımız haberdar değil. O sebepten ötürü özelliğin aktif hale getirilmesini sağlayarak nasıl kapatılacağını da sizler için kaleme alıyoruz.

Geliştirici seçeneği aktif olmuyor

Android telefonumuzun içerisinde var olan geliştirici seçeneğinin aktif hale getirilebilmesi için ilk olarak telefonumuzdan ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ”Hakkında” yazan alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Android telefonumdaki geliştirici seçeneğini aktif etme, geliştirici seçeneği nedir, geliştirici seçeneği aktif olmuyor, geliştirici seçeneği çalışmıyor, android geliştirici seçeneğini kapatma, android geliştirici seçeneğini açma

  • Hakkında kısmına giriş işlemi giriş sağladıktan sonra burada bulunan ”Yapı numarası” alanına 5 kere ard arda tıklamanız gereklidir. 5 kere üst üste tıkladıktan sonra Geliştirici seçeneklerin olduğu yazı karşımıza gelecektir.
  • Ayarlar kısmı içerisinde var olan donanım işaretlerin konumların var olduğu özelliklerin yer aldığı bilgiler bulunmaktadır.
  • Bunları yaptıktan sonra işlemleri bitirebilirsiniz. Yani aktif etme işlemleri sağlandıktan sonra bilginiz haricindeki hiç bir özellik ile uğraşmanızı tavsiye etmiyoruz.
  • Kapalı hale getirebilmeniz için menünün üst tarafındaki yeri sola doğru kaydırmanız durumunda özelliğin kapatılmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Android telefonumdaki geliştirici seçeneğini aktif etme işlemleri için ilgili araştırmaları sizlerle paylaşmış bulunduk. Sorunlar ya da aklınıza takılan soruları yorum kısmından bize iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz