Android telefonumda yazı boyutunu büyütemiyorum ya da küçültemiyorum diye yüz asmanıza gerek yoktur. Yazıların düzenlenmesi için detaylar haberimizde.

Artık dünyadaki herkesin bir telefonu bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarında hızla artışı gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Eskiden tuşlu telefonlarda ekrana bakmadan yazı yazımı sağlayabiliyorduk. Ancak şuanda bu elbette o kadar mümkün olmamaktadır. Ve bundan ötürü yazı şekli, mesajlardaki yazıların boyutu işimizi daha da rahatlatmaktadır. Telefonlarımızda mesajlaşma yaptığımız yazı boyutların bazen çok küçüldüğü bazende kocaman olduğunu görebiliyoruz. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığımız ne yapacağımızı bilemez hale geliyoruz. İşte tam da bu sırada hangi ayarların nereden yapılması gerektiğine ilişkin detaylı bilgilendirmeleri sizlere sunacağız. Böylelikle telefonunuz da var olan yazı şeklini kendinize bağlı olacak şekilde değişimini sağlayabilirsiniz. Kocaman olduğunda küçültebilir ya da çok küçüldüğünde büyültebilirsiniz. Nereden yapıldığına ise birlikte göz atalım isterseniz.

Android telefonumda yazı boyutunu büyütemiyorum

Telefonumda yazılar küçümen oldu, telefonumda yazılar kocaman oldu, telefonumdaki yazı şekli büyüdü, telefonumun yazı şeklini küçültmek istiyorum ve buna benzer bir çok soru işaretlerinin ortadan kaldırılabilmesi için haberimizi sizin için hazırlamış bulunuyoruz. Yayınladığımız yazı sonrasında bu aklınıza takılan soruların yanıtsız kalmadığını görebilirsiniz.

Telefonumdaki yazılar küçümen oldu

Telefonda mesajlaştığımız esna da bir anda yazı şeklinin büyüdüğünü ya da buna nazaran küçüldüğünü görebilmektesiniz. Bu tarz durumlarda ilk olarak ayarlar alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Ayarlar bölümünde klavye ya da yazı tipi şeklinde bir alan göreceksiniz. İphone cihazlarda bu alanda Klavye yazmaktadır. Klavye içerisine giriş işlemine girerek yazı şeklinize yön verebilirsiniz.

Android telefonumda yazı boyutunu büyütemiyorum, yazı şeklini büyültemiyorum, ekrandaki yazı büyümüyor, telefonumdaki yazılar büyümüyor, samsung telefonumda yazıları büyültemiyorum, telefonumdaki yazılar kocaman oldu, telefonumdaki yazılar küçümen oldu

Samsung telefonlarınızda büyüyen ya da küçülen yazı şeklinin tekrar büyüyebilmesi için yapılması gerekenleri ise şöyle sıralayalım;

Android telefonumda yazı boyutunu büyütemiyorum, yazı şeklini büyültemiyorum, ekrandaki yazı büyümüyor, telefonumdaki yazılar büyümüyor, samsung telefonumda yazıları büyültemiyorum, telefonumdaki yazılar kocaman oldu, telefonumdaki yazılar küçümen oldu

  • İlk öncelikle ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında ”Ekran” alanına giriş yapıyoruz.
  • Beraberinde ”Yazı tipi” adı altında bir ekran gelecektir. Yazı tipi alanına giriş gerçekleştirip burada bulunan ”Orta, küçük, büyük” yazı şeklinin yönüne göre isteğinize bağlı olacak şekilde seçim yapabilirsiniz.
  • Bu işlem ayarları sonrasında ise sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Android telefonumda yazı boyutunu büyütemiyorum sorunu da belirtilen işlemlerle birlikte çözüme kavuşmuş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz