Paylaş

Android telefonumda parmak izi çalışmıyor. Telefonunuza parmak izi koyduktan sonra devreye girmiyor ise buna neden olan etkenlere birlikte bakacağız.

İsteğe bağlı olacak şekilde kimi kullanıcılar android telefonlardan vazgeçmezken kimileri ise iPhone telefonlarını asla bırakamamaktadır. Android işletim sistemli telefonlarında kendini sürekli geliştirdiğini belirtmekte fayda bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı ile bilinen telefonların bir çok model ve markalarının olduğunu da dile getirmek mümkündür. Telefon içerisinde var olan özellikleri ise herkesin kullandığını söyleyebilmek mümkündür. Telefonlarımız da çok özel fotoğraflar ya da özel görüşmeler sağlayabiliyoruz. Bu görüşmelerin başkaları tarafından gözükmemesi için çeşitli kilit adımlarına gittiğimiz doğrudur. Bunlardan en etkili olanı ise hiç şüphesiz parmak izidir. Sizin parmak iziniz dışında telefonun açılmamasını sağlamak aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldıracaktır. Parmak izi koyulmasına rağmen çalışmadığı belirtenlere özel hazırlanan yazımız da çözümü sunmuş bulunuyoruz.

Android telefonumda parmak izi çalışmıyor

Android telefonda parmak izin neden çalışmıyor, telefonda parmak izi ayarlama, parmak izi olmuyor, parmak izi nasıl çalışır, android telefonumda parmak izi devreye girmiyor, telefonumda parmak izi nasıl devreye girer. Telefonunuza parmak izi ayarlarını yaptıktan sonra kilit ekranına düşmüyorsa bu durumda ayarların kapalı olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü ayarlar kapalı olduğu için bu ekran sizlerin karşısına gelmemektedir.

Android parmak izi açma

Telefonunuz da parmak izi ayarladıktan sonra çalışmama durumunda ayarların açılması gerekecektir. Telefon içerisindeki ayarların açılabilmesi için ise ilk olarak telefonunuzun ”Ayarlar” kısmına erişim sağlıyoruz.

Android telefonumda parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi ayarlama, parmak izi çalışmıyor, anroid parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi açılmıyor, android parmak izi açma

  • Beraberinde ”Güvenlik” alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Burada ”Parmak izi” yazısını görmeniz gerekecektir. Oraya girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Girdiğiniz alanda ”Kolay kilit açma” diye bir yazı belirecektir. Burası büyük ihtimal ile kapalı konumdadır. Açma işlemleri için ikonu sağa getirmeniz yeterlidir.
  • Sağlanan ayarlar sonrasında parmak izi çalışacaktır.
  • Olur da farklı bir sorun yaşanırsa telefonu bir kere kapatıp açmanız yeterlidir.

Tarafımıza iletilen android telefonumda parmak izi çalışmıyor sorununa ilişkin yapılan araştırmalar neticesinde vardığımız çözüm yollarını kapsamlı olacak şekilde sizlerin huzuruna sunmaya çalıştık. Yukarıda bahsedilen ayarları tek tek yapmanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan kullanımları sağlayabilirsiniz.

Android telefonumda parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi ayarlama, parmak izi çalışmıyor, anroid parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi açılmıyor, android parmak izi açma Android telefonumda parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi ayarlama, parmak izi çalışmıyor, anroid parmak izi çalışmıyor, telefonda parmak izi açılmıyor, android parmak izi açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here