Android telefonumda dosya resim gizleme gibi galeri alanında var olan video ve fotoğraflarınızın gizleme adımları için yapmanız gerekenleri ele aldık.

Telefonlarımızın gizliliği her şeyden önce gelmektedir. Helede bu bilgiler bizim için önem arz ediyorsa gizliliği daha da artmaktadır. Günlük hayatımızda instagram, facebook ya da whatsapp hesapları üzerinden arkadaşlarımızla ya da sevdiğimizle resim alışverişinde bulunuyoruz. Akıllı telefonların arttığı bu dönem içerisinde karşılıklı video gönderimleri de artmış bulunmaktadır. Bazen kendimize özgü resimlerin galeri alanında gizlenmesini evimizdeki kişilerin dahi görmesini istemiyoruz. Böyle bir durumda telefonlarımıza kilit koyuyoruz. Yalnız koyulan bu kilitte bazen başkaları tarafından bilinmektedir. Abiniz, kardeşiniz ya da babanız sizden telefonu istediğinde ben veremem diyemezsiniz. Haliyle şifreyi vermeniz gerekiyor. İşte bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınız telefonu gönül rahatlığı ile verebilmek için galeri alanında var olan bilgilerin kontrolünü sağlamanız gerekiyor. Android telefonunuzda videoların, fotoğrafların ya da size ait olan görsellerin gizleme işlem ayarlarının nereden yapacağınızı sizler için anlatacağız. Sizden isteğimiz işlemleri adım adım sağlamak olacaktır.

Android telefonumda dosya resim gizleme

Videomu gizlemek istiyorum, telefonumdaki verileri gizlemek istiyorum, telefonumda var olan fotoğrafları nasıl gizlerim?, Telefonumdaki video ve resimleri kimse görmesin, telefonunuzda var olan görsellerin başkaları tarafından görünmemesi adına sağlayacağımız bütün işlemleri tek tek anlatımını gerçekleştireceğiz. İşlemler için bize lazım olan tek şey USB kablo bağlantısını bulmak olacaktır.

Telefonda video gizleme

Var olan bir USB kablosu olduktan sonra gerisi kolaydır. Telefonlardaki bilgilerin gizlenebilmesi için ilk olarak telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlamamız gerekiyor. İşlemi sağladıktan sonra bilgisayardan bir klasör açalım. Ve telefonunuzda var olan telefon ve videoları bu klasöre atalım. Yapılan işlem ayarları sonrasında oluşturulan klasör dosyasının üzerine gelerek sağ tıklayıp yeniden bir isim vermeniz yeterli olacaktır. Tabi bunun neresi gizlilik diyorsunuzdur. Ancak bu verdiğimiz ismin başına ”.” nokta koymanız halinde dosyadaki veriler otomatik olarak gizlenmiş olacaktır.

Android telefonumda dosya resim gizleme, telefonda video gizleme, telefonda resim gizleme, telefonda dosya gizleme, telefonda fotoğraf gizleme, galerimi gizlemek istiyorum

Aynı işlemleri hiç bilgisayar olmadan da android telefonunuz üzerinden de sağlamanız mümkündür. Yapılan işlem adımları sonrasında problemsiz bir şekilde işlem gerçekleştirmesi sağlayabilirsiniz. Artık tüm dosya bağlantıları gizli olacağı için gönül rahatlığı ile telefonunuzu başkalarına verebilirsiniz.

Android telefonumda dosya resim gizleme işlem adımlarımızı sağlamış bulunuyoruz. Yani oluşturulan dosyanın başına ”.” nokta koymanız yeterlidir.

Önceki İçerikAndroid telefonumda kopyala yapıştır yapamıyorum
Sonraki İçerikinstagram anket gözükmüyor cıkmıyor gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz