Android telefonuma güncelleme gelmiyor yapamıyorum yönündeki sorunların ortadan kalkması için hazırlanan yazımız yeterli olacaktır.

Günümüz teknolojisinde her uygulama kendi içerisinde güncellemeye girerek ayrı yenilikler getirmektedir. Nitekim Android ve Apple telefonlarında da aynı yöntem izlenmektedir.  Bu haberimizde ise android cihazlarında var olan güncelleme ile alakalı konuları kapsamlıca ele alacağız. Sağlayacağımız bu işlem ayarları sonrasında probleminiz ortadan kalkacak ve gönül rahatlığı ile telefonunuzu kullanabileceksiniz. Gelecek olan güncelleme ile yeni sürüm eklenecek ve daha sonrasında var olan sürüm bir üst yazılıma geçecektir. Bunu bilgisayar üzerinden sağlayabiliyorsunuz fakat artık yayımlanan OTA güncellemesi ile birlikte bundan sonrasında ki güncellemeler daha hızlı ve oldukça kolay şekilde sağlanabilmektedir. Cihazınıza uzun süre içerisinde gelmeyen özellik ile birlikte işlem adımları hususunda bilgilendirmeleri ve kontrolleri haberimizde sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

Android telefonuma güncelleme gelmiyor yapamıyorum

Telefon güncelleşmiyor, android telefonum güncelleme almıyor, telefonum neden güncelleme almıyor, android cihazıma gelen güncellemeyi göremiyorum, telefonuma neden güncelleme gelmediğini öğrenebilir miyim? Benzeri yönde yaşanana aksaklıkların çözüme kavuşması için yaptığımız araştırmaların kapsamlı bilgilendirmeleri aşağıda sizlere sunmuş bulunuyoruz.

Telefonuma güncelleme gelmiyor

Arkadaşlar öncelikle cihaza gelen güncellemelerin sizin cihazınıza gelmeme sebebi daha öncesinde hiç wi-fi bağlantısına bağlanmamış olmanızdır. Çünkü internet veri tabanlı güncellemeler işlenmeye alındığı için internet verisinin hızlı olması gerekiyor. Örneğin telefonunuzda var olan mobil veri ile birlikte güncellemenin gelmesi biraz zor gibidir. Haliyle ilk yapacağımız işlem wi-fi bağlantısının olduğu yerde internete bağlanmaktır. Zaten bu işlem ardından güncellemelerin otomatik olarak devreye gireceğini sizlerde görebileceksiniz.

Android telefonuma güncelleme gelmiyor yapamıyorum, telefona güncelleme gelmiyor, telefonum güncellenmiyor, telefonumda güncelleme yapamıyorum, güncelleme yapamıyorum, güncelleme yapılmıyor

Bunun haricinde gelen güncellemelerin kontrol edilebilmesi için cihaz OTA kontrollerinin devamlı kontrol edilmesi gereklidir. Tabi kontrollerin nereden ve nasıl yapmanız gerektiği ise farklı bir durumdur.

İşlemler için telefonunuzdan ”Ayarlar>Hakkında>Sistem güncellemesi” kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Girdiğiniz bu sistem ekranında güncellemeleri kontrol altına alabilirsiniz. Yapı numarası ve benzeri içeriklerin yer aldığı bu kısımda haricinde ”Sistem güncellemeleri otomatik indir” bölümünü göreceksiniz. Ya da ”Wifi aracılığıyla otomatik indir” seçeneği vardır. İşte bahsettiğimiz işlemde burada devreye girmektedir. Burayı Wifi aracılığıyla otomatik indir seçmeniz halinde cihaz otomatik olarak devreye girecektir. Yani siz wifiye bağlandığınız an itibariyle ne kadar güncelleme var ise telefonunuza yüklenmesi sağlanacaktır.

Android telefonuma güncelleme gelmiyor yapamıyorum yönünde yaşamış olduğunuz aksaklıkların tamamı yapılandırılan işlem ayarları sonrasında çözüme kavuşmuş olacaktır.

Android telefonuma güncelleme gelmiyor yapamıyorum, telefona güncelleme gelmiyor, telefonum güncellenmiyor, telefonumda güncelleme yapamıyorum, güncelleme yapamıyorum, güncelleme yapılmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz