Android telefonuma e posta kuramıyorum ya da mail adresi ekleyemiyorum şeklinde oluşan sorunların giderilmesi yönündeki tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kimileri android telefon haricinde kullanım yapamaz iken kimisi de iPhone’dan vazgeçmemektedir. Siz android kullanıcısı iseniz bu durumda hesabınıza tanımlı olan muhakkak bir e-posta hesabı yani gmail hesabınız bulunmaktadır. Bu iPhone telefonlarında böyle değil mi diyen kullanıcılar bulunmaktadır. Evet iPhone telefonlarında böyle değildir. Çünkü iPhone hesaplarında icloud.com uzantısı bulunmaktadır. Bu uzantıyla birlikte erişim gerçekleştirilerek işlem sağlanmaktadır. Şimdi gelelim asıl noktamıza android telefona mail adresi ekleyemiyorum sorusunun cevabına. Bilindiği üzere eğer telefonunuza oluşturulan mail adresi dışında ek bir mail adresi eklemeniz dahilinde ücrete tabi tutulmaktadır. Bu tüm şirket mailleri içinde geçerliliği kullanmaktadır. Sizler bilmeseniz de şirket sahipleri sizlere oluşturulan mailler için ücretler vermektedir. Dolayısıyla android özelliğinin sunmuş olduğu E posta işlemleri için Play store alanı üzerinden yüklemesini sağlayacağınız e-posta kullanım sağlayabilirsiniz. Tabi bunun mail gönderimi ya da getirilebilmesi adına uygulama içerisinde çeşitli ayarlarında buna bağlı yapılandırmak gereklidir. Onların ne olduğunu ve buna bağlı sağlanacak işlem detayları için nelerin sağlanması gerektiğini birlikte göz atalım.

Android telefonuma e posta kuramıyorum

Android telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma mail ekleyemiyorum, telefonuma e posta ekleyemiyorum, android telefonuma mail eklenmiyor, android telefonuma mail kurulmuyor, android mail kurulumu için neler gerekli diye düşünüp durmanıza son verebilirsiniz. Konusunu araştırmış olduğumuz sorun için hangi yolların izleneceğini sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

Android telefonuma mail ekleyemiyorum

Kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz telefonunuzun markası Android ise bu telefona mail kurulumun nasıl sağlanacağını sizler için konu alıyoruz. Yapılacak işlem adımları için sağlayacağınız ayarları maddeler halinde size sunumunu sağlayacağız.

Android telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma mail ekleyemiyorum, telefonuma e posta ekleyemiyorum, android telefonuma mail eklenmiyor, android telefonuma mail kurulmuyor, android mail kurulumu

  • Mail kurulumun gerçekleştirilebilmesi için öncelikle ”Hesap ekle” üzerinden işlem sağlamasını gerçekleştiriyoruz. Yani mail alanına gelerek ikinci bir hesap geleceği için ”Hesap ekle” ikonu üzerinden işlem sağlıyoruz.
  • Sonrasında ”Manuel kurulum” adı altında bulunan seçeneğe tıklayıp bir hesap türü seçiyoruz. POP3 hesabını göreceğiniz için bu bağlantıyı işaretleyelim. Sonrasında karşınıza mail adresinizin kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte mail sunucusunu istenilen bir ekran sunacaktır. B ekran üzerinde mail adresimiz ve şifre bağlantımızı girişini gerçekleştiriyoruz.
  • Yaptığımız bu işlem sırasında ekran da yer alan kullanıcı adında yer alan bilgilendirme de yer alan bilgi karşı tarafın bizi göreceği isimdir. Yani ister mail adresinizi gösterebilir isterseniz de burada yazan bilgi üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.
  • Var olan sunucu ile uzantı arasında bazı değişiklikler olsa da gelen olarak aynı doğrultuda ilerlemektedir.
  • Size gelen ekran üzerinde istenen güvenlik tip seçenekleri içerisinde ”TÜM sertifikaları kabul edin” bölümü üzerinden seçerek devam edebiliriz.

Androd mail kurulumu

Belirtilen işlem ayarları sonrasında işlemlerin sonunda bir kaç işlem daha gereklidir. Onları da aşağıdaki bağlantıyı kontrol ederek sağlayabiliriz.

Android telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma e posta kuramıyorum, telefonuma mail ekleyemiyorum, telefonuma e posta ekleyemiyorum, android telefonuma mail eklenmiyor, android telefonuma mail kurulmuyor, android mail kurulumu

Bağlantılarla ilgili işlemler tamamladıktan sonra mail adresiniz doğru değil ise farklı bir işlem yapmayın doğru olanı bulun. Yok eğer doğru ise giden mail ayarları için işlemleri sağladıktan sonra ayarların sonuna gelebilirsiniz. Yine gelen de olduğu gibi giden üzerindeki maillerin de güvenilirliğini seçebilirsiniz. Güvenlik tipi TLS (Tüm sertifikaları kabul edin) bölümüne tıklamanız yeterlidir.

Yapılan ayarlar sonrasında mail alıp mail gönderimi sağlayabilirsiniz. Mail gelmesini beklemiyorsanız mail gönderimi sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz