Paylaş

Android telefonum sürekli donuyor kasıyor. Ve bundan dolayı telefon sürekli kapanıyor ise buna çözüm bulabilmeniz için ilgili araştırmaları gerçekleştirdik.

Akıllı telefon alırken en çok tercih edilen ürünler android cihazlar olmaktadır. İlk aşama da gelen bu ürünler içerisinde bazı uygulamalar yüklü bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Zaman içerisinde instagram, youtube, facebook, twitter ve çeşitli oyunları ”Google play store” giriş gerçekleştirerek buradan da gerekli işlemlerin yapılandırmasını sağlayabilirsiniz. İlk aşamalarda gayet hızlı çalışan telefonumuz ilerleyen zamanlarda donma ve kasma gibi çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığımız anlar olmaktadır. Böyle bir durum yaşandığın da eminim telefonu kırma noktasına geliyorsunuzdur. Biz de bu haberimizde cep telefonlarınız da yaşanan donma ve açılmama sorunları için ilgili kontrollerimizi sağladık. Sağladığımız işlem ayarları sonrasında problem giderilecektir.

Android telefonum sürekli donuyor kasıyor

Android telefonum sürekli olarak kasıyor, cep telefonum donuyor, cep telefonum kasıyor, android telefonumda açılmama sorunu yaşanıyor, telefon niye donar?, telefonum neden kasıyor. Yeni alınan telefonlar ilerleyen dönemlerde sıklıkla donma veya kasma sorunlarıyla bizleri karşı karşıya bırakmaktadır. Böyle bir sorun yaşıyorsanız üzülmeye gerek yok ele aldığımız bilgilendirmelerle sizleri aydınlatacağız.

Telefonum kasıyor

İlk olarak arka planda çalışan uygulamaların sürekli olacak şekilde kapatılması gereklidir. Yani bu duruma çok dikkat etmelisiniz. Gezinti yaptığınız sırada yavaşlık görüyorsanız bu geri planda çalışan uygulamaların vermiş olduğu sıkıntıdan kaynaklıdır. Bu işlem sonrasında ”Google play store” üzerinden indirilen uygulamalara da çok dikkat etmeniz gereklidir. Gereksiz gördüğünüz uygulamaları kaldırıp telefonunuzu rahatlatabilirsiniz.

Bunun haricinde telefon ana ekranında hareketli paylaşımlar yapmamaya özen göstermeniz en önemli tavsiyelerden birisidir. Hafızanın yoğunluğu da telefonunuzu yavaşlatır ya da dondurmalara sebep verir. Gerek görmediğiniz video ve resimleri kaldırabilir ya da usb bağlantısı ile bilgisayarınıza aktardıktan sonra silme yapabilirsiniz. Tüm bu bilgiler telefonunuzdaki sorunu gidermiyorsa bu durumda cihaz eski olabilir.

Eğer cihaz çok eski ise artık yenisinin alınma günü gelmiştir. Değişiklik size de iyi gelecektir. Ama yine de kullanmak isterseniz telefonunuzun içerisindeki bilgilerinin yedeğini aldıktan sonra %70 şarj oranını gördükten sonra sıfırlamasını gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Android telefonum sürekli donuyor kasıyor verilen bilgiler doğrultusunda çözüme kavuşacaktır. İyi gezintiler dilerim.

Android telefonum sürekli donuyor kasıyor, telefonum kasıyor, telefonum donuyor, telefonum açılmıyor, telefonum sürekli donuyor, telefon neden donar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here