Android telefonum siyah ekranda kalıyor ve siyah ekranda takılıp kaldıysa çözüm için nelerin gerekli olduğunu kaleme almış bulunuyoruz.

Günümüz teknolojisine gerek sosyal medya hesapları gerekse de akıllı telefonlar hızla ayak uydurmaktadır. Şimdilerde herkesin elinde kameralı bir telefon görmek mümkündür. Bir de telefon kullanıcılarını ikiye ayırmakta oldukça basittir. Android kullanıcıları ve iPhone kullanıcıları olmak üzere ayrım yapabilmemiz hiçte zor değil. Çünkü kimi kullanıcı android telefonlardan vazgeçmiyor, kimi kullanıcı ise iphone telefonlardan vazgeçmemektedir. Samsung, Sony, HTC, LG ve Asus gibi markaların Android işletim tabanlı üretildiğini herkes gibi siz de biliyorsunuzdur. Android telefon kullanıcıların son dönemlerde karşılaşmış olduğu arızalardan biri olan siyah ekran problemi her geçen gün artış göstermektedir. Biz de telefonlarda oluşan bu sıkıntı için canınızın daha fazla sıkılmaması adına gerekli araştırmalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çözüm yolları için nelerin gerekli olduğunu hangi yöntemlerin yapılması gerektiğini sizlere sunacağız.

Android telefonum siyah ekranda kalıyor

Telefon açık ama ekran yok, ekranım gitti daha gelmiyor, telefon ekranım karardı geri gelmiyor, telefon ekranıma ulaşamıyorum, telefon ekranım karardı, android telefonumun ekranı karardı ne yapmalıyım? Diyerek araştırma içerisine girdiyseniz ve bu araştırma sonrasında bir çözüm bulamadıysanız haberimiz sizler için faydalı olacaktır.

telefon ekranım karardı

Telefonumuzda gezinti sağladığımız sırada bir anda ekranın kararma durumu ile karşı karşıya kaldığınızda telefonu kırma noktasına gelebiliyorsunuz. Biz de bu stresi size daha fazla yaşatmamak adına bu durumun incelemesini gerçekleştirip en derinine inmiş bulunuyoruz. Yaşanan sorun sonrasında hangi yolların izleneceğini maddeler halinde sizlerin huzuruna sunmuş bulunuyoruz.

Android telefonum siyah ekranda kalıyor, telefon siyah ekranda kalıyor, telefonum karardı, telefon ekranım karardı, telefon ekranım siyahlaştı, telefon siyah ekranda takıldı

  • Ekranın kararma sonrasında telefonumuzun içerisinden hafıza kartı, sım kartı ve batarya çıkan batarya ise çıkartalım. Sonrasında telefon biraz bekleyelim. Bekleme işlemleri sonrasında tüm bağlantıları takıp telefonu şarj edelim. Sonra açılmasını bekleyelim ve böylelikle sorun giderilmiş olacaktır.
  • Onun haricinde batarya bazen yerinden oynayabilir onun tam olarak takılı olup olmadığından da emin olunuz.
  • Eğer bundan eminseniz bu durumda telefonu şarja takalım ve biraz bekleyelim sonrasında ise ayarların yapılandırılabilmesi için telefonu yeniden açmayı deneyelim.
  • Yaptığımız bu işlemler netice vermez ise telefonun sıfırlama yoluna gidelim.
  • Sıfırlama işlemi hala daha olmaz ise bu durumda yapmanız gereken işlem cihazın servis garantisi var ise servise yok ise tanıdık bir telefoncuya götürmek olacaktır.

Android telefonum siyah ekranda kalıyor problemi için gerekli yöntemleri paylaşmış bulunuyoruz. Varsa aklınıza takılan bir husus bizlere yorum alanında iletebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz