Paylaş

Android telefonum nem algılandı diyor. Telefonunuzda bağlantı noktasını kontrol et uyarısı geldiğinde çözüme dair yapılacak ayarlardan bahsedeceğiz.

Android işletim sistemli telefonlarda meydana gelen bir çok sorun bulunmaktadır. Karşılaşılan bu sorunların bazıları donanımsal kaynaklı olsa da bazıları da kullanıcı kaynaklı meydana gelmektedir. Kullanıcı kaynaklı olan sorunların giderilebilmesi için yapmanız gereken tek işlem ise biraz araştırma içerisine girmektir. Araştırmalarınız sonrasında muhtemelen sorunun giderilmesine ilişkin kontrolleri yapıp çözüme kavuşturabiliyorsunuzdur. Nem algılandı hatasıyla ilk defa karşılaşan kullanıcılar ise bu sorun sonrasında kısa süreli bir panik yaşayabilir. Telefonunuzun size bağlantı noktasını kontrol et uyarısının hemen altında bulunan nem algılandı uyarısıyla ilgili sağlanacak ayarları ele aldık. Hatanın giderilebilmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri ilk olarak devreye aldıktan sonra eğer giderilmez ise bu durumda yapacağınız işlem aşamalarını da yine yazı içerisinde sizlere belirtmiş olacağız.

Android telefonum nem algılandı diyor

Nem algılandı uyarısı, nem algılandı ne demek, android telefonumda nem algılandı uyarısı alıyorum, android nem algılandı sorununu gidermek istiyorum, telefon nem algılandı diyor, android telefonum nem algılandı hatası veriyor, android nem algılandı problemi nasıl giderilir. Telefonunuz karşınıza nem algılandı diye uyarı bilgisi verdikten sonra problemin donanımsal mı yoksa sıvı akmasından kaynaklı mı olup olduğunun bilinmesi gereklidir.

Telefonum nem algılandı hatası veriyor

Donanımsal kaynaklı böyle bir hata aldığınız da cihazınızın garantisi devam ediyorsa bu durumda servise götürmeniz daha avantajlı olacaktır. Ki zaten garantisi bitmiş olsa bile telefonunuzdan memnunsanız donanımsal kaynaklı sorunda yine göndermeniz gerecektir. Sizle alakalı sorun varsa da aşağıdaki yöntemleri denemeniz de fayda bulunmaktadır.

Android telefonum nem algılandı diyor, nem algılandı hatası, telefonum nem algıladı, telefon nem algılandı diyor, nem algılandı nasıl giderilir, android telefonum nem algılandı

  • Telefonu şarja taktığınız da giriş kısmında bir sıvı olduğun da belli bir süre geçtikten sonra bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Böyle bir durumda cihazı sıcak ortamda bekletmeniz yeterlidir. Ama abartılmayacak bir şekilde örneğin cebinize koyarak vücut ısınızda bekletebilirsiniz.
  • Sorun bazen şarj cihazlarının orijinal olmayışından kaynaklı da meydana geldiği için alınacak önlemlerden bir tanesi de budur.
  • Karşılaşılan sorunun giderilebilmesi için ilk olarak telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Uygulamalar>…>Sistem uygulamalarını göster >USB Setting > Kayıt yeri > Verileri sil ve ön belleği temizle diyerek işlemlerinizin denemesini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefonu yeniden başlatıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Isı oranını ve diğer ayarları yaptıktan sonra dahi cihaz aynı sorunu vermeye devam ediyorsa bu durumda bekleme yapmadan ürünü bir servise göstermeniz de fayda bulunmaktadır. Android telefonum nem algılandı diyor sorununa yönelik ilgili işlem aşamalarını tamamlamış bulunuyoruz. İsterseniz sizin için hazırladığımız iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor yazımıza bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here