Paylaş

Android telefonum hafıza kartını okumuyor görmüyor. Hafıza kartını telefonuma taktığımda gözükmüyor ya da çalışmıyor ise çözüm yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte artık herkesin elinde kameralı telefonlar bulunmaktadır. Telefonlarımızla beraber gittiğimiz güzel yerleri videoya ya da resme almaktayız. Her geçen gün telefonumuzun hafızası dolmakta haliyle depolama alanı için daha fazla alanı olan hafıza kartları alıyoruz. Aldığımız bu hafıza kartları sayesinde telefonumuzun depolama alanı da fazlalaştırıyoruz. Fakat alınan hafıza kartları bazı anrodi telefonlarında çıkmamaya başladığı için kullanıcılar bunun altında yatan sebepleri araştırmaya girmektedir. Resimlerin ya da videoların telefon hafızasında yer almasından ötürü hafıza kartının açılmaması bize sorun teşkil edecektir. Bu sorunun ortadan kalkması ve hafıza kartının görünmesi için hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğine birlikte bakacağız. Yapacağımız işlemler sonrasında telefonumuzun hafıza kartı okunmaya başlanacak ve resimlerle birlikte videolara da ulaşmış olacaksınız.

Android telefonum hafıza kartını okumuyor görmüyor

Telefonda hafıza kartı gözükmüyor, android telefonumda hafıza kartı gözükmüyor, telefonumda hafıza kartı açılmıyor, telefonumda hafıza kartı çıkmıyor, android telefonumda hafıza kartı neden açılmaz?, android telefonumda hafıza kartı okunmuyor. Almış olduğumuz android telefonlarımız da hafıza kartlarının okunmaması oldukça sorunlara sebebiyet vermemektedir. Kayda aldığımız videolar, çekmiş olduğumuz resimlerin depolandığı hafıza kartlarının açılmaması sizleri strese sokabilir. O yüzden strese girmeden aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

Telefonda hafıza kartı çıkmıyor

Telefonumuzda hafıza kartının açılmaması sonrasında yapmamız gereken birinci işlem kartı bilgisayarımıza takarak sıfırlama işlemlerini sağlamaktır. Yalnız bu işlem öncesinde telefonda açılmayan hafıza kartını bilgisayarda görebiliyorsanız kartın içerisinde var olan bilgilerin yedeklemesini alabilirsiniz. Fakat bilgisayarınız da da da hafıza kartı açılmıyorsa verilerinizi kurtarmak için veri kullanma programlarını kullanmak olacaktır. Buna örnek vermek gerekirse 7 data programı ile yedekleme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Android telefonum hafıza kartını okumuyor görmüyor, hafıza kartı açılmıyor,hafıza kartı çalışmıyor, telefonum hafıza kartını okumuyor, hafıza kartı gözükmüyor, telefonda hafıza kartı çıkmıyor

Haricinde bilgisayara takmış olduğumuz hafıza kartını biçimlendirmeniz halde hafıza kartı görmeme sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Tabi hafıza kartının sıfırlamasını bir bilgisayar olmadan da gerçekleştirmeniz mümkündür. Telefonumuza hafıza kartı takılıyken ”Ayarlar>Depolama” alanına geliyoruz. Buraya geldikten sonra ”Hafıza kartını formatla/harici belleği sil” seçenekleri üzerinden ilerleme sağlayabilirsiniz. Bu işlem öncesinde bilgilerinizin tamamının gideceğini bilmenizi isteriz. Her şeyi göze aldıysanız yapılan bu işlem ayarı sonrasında cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Tüm sağlanan bu işlemler de hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda başka bir hafıza kartını telefonumuza takalım eğer çalışıyorsa hafıza kartıyla vedalaşıp yeni bir hafıza kartı almanızda fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here