Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor ne yapmalıyım? Sorusunun yanıtı haberimizde bulunmaktadır. Telefonu bilgisayara bağlayamıyorum.

Telefonumuzda önemli bilgileri ya da fotoğraf veya videoların silinme ihtimalini göz önünde bulundurarak bilgisayarımıza aktarmaktayız. Bazı durumlarda da telefonun şarjı bittiğinde yanımızdan ayırmasını istemeyiz. Böyle bir durumda usb bağlantısıyla bilgisayarımıza bağlanmasını yaparız. Yapılan işlem sayesinde hem bilgisayarımız şarj olmuş olur hemde yanımızdan ayırmayız. Telefonu bilgisayara usb bağlantısıyla bağlamasına rağmen sorun yaşadığını dile getiren kullanıcılarımız bulunmaktadır. Sizler kablo bağlantınızı sağladıktan sonra normal şartlar altında telefon anında şarj olması gereklidir. Ya da bir dosya klasörü atacaksınız eğer bu durumda ”Bilgisayarım” alanına girdiğiniz de var olan klasörlerin yanına ek olarak klasör bağlantısı gelecektir. Burada bu klasör görünmüyorsa bu durumda sorun yaşıyorsunuz demektir. Bu sorunun giderilebilmesi için ise makalemiz sizlere faydalı olacaktır.

Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor

Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor, bilgisayar telefonu görümüyor lg,huawei, iphone, samsung marka telefonunuzu görmüyorsa bu durumda kabloyu koparmanıza gerek kalmadan adımların nasıl ilerleneceğini sizlere sunacağız. Sunumunu gerçekleştirmiş olduğumuz yazımızda incelemeyi detaylı yapmanız halinde sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Telefonu bilgisayar bağlayamıyorum

Öncelikle bilgisayarımızı zararlı yazılımlardan koruyabilmek için antivirüs programları yüklemekteyiz. Bu yüklediğimiz antivirüs programları dışarıdan gelen bir saldırı ya da bir cisim algılandığında o bağlantıyı doğrudan okumamasına sebebiyet vermektedir. Haliyle bundan ötürü de USB bağlantısını görmüyor olabilir. Antivirüs programını devre dışı bırakarak tekrar işlem sağlamasını yapabilirsiniz.

Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor, telefonu bilgisayara bağlayamıyorum, telefonu bilgisayarım görmüyor, bilgisayar telefonu görmüyor, pc telefonu görmüyor, bilgisayar usb ile bağlanamıyorum

Ya da telefonunuzdaki mesajları, fotoğrafları ya da videoları başkası görmesin diye koymuş olduğunu desen kilidi veya şifreden kaynaklı da usb bağlantısını bilgisayara taktığınız da görmüyor olabilir. Bu da etki edecek nedenlerden olacağı için şifreyi devre dışı bırakıp o şekilde denemesini sağlayalım.

Bazı USB bağlantılarında hem şarj hem de veri aktarımı özelliği bulunmamaktadır. Yani hangi anlamda görmüyorsa bu kez farklı bir özellikli USB bağlantısı ile deneme sağlamanız da fayda bulunmaktadır.

Şimdi bir kaç işlem daha bulunmaktadır. Bu işlemler için de adımları anlattığımız şekilde uygulamaya alabilirsiniz. İlk olarak kabloyu bilgisayarımıza takıyoruz. Sonrasında ”Bilgisayarım” yazan alana gelip sağ tıklayıp ”Özellikler” diyoruz. Beraberinde gelen ekranda ”Aygıt yöneticisi” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. ”Taşınabilir Aygıtlar” yazısı içerisinde bu alanda USB bağlantısını göreceksiniz. Bu alana sağ tıklayıp kaldır diyerek sonrasında kabloyu çıkartalım. İşlemi sağladıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın ve kabloyu takarak deneme sağlayalım. Sorun bu yapılan işlem ayarları sonrasında giderilmiş olacaktır.

Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor, telefonu bilgisayara bağlayamıyorum, telefonu bilgisayarım görmüyor, bilgisayar telefonu görmüyor, pc telefonu görmüyor, bilgisayar usb ile bağlanamıyorum

Tüm bu yapılan müdahaleler neticesinde bir de telefonunuzun ”Ayarlar>Diğer>Cihaz Hakkında alanına giriş sonrasında ”Yapım numarası” yazısını göreceksiniz. 7 kez tıklama sağladıktan sonra devreye girecektir. Bu durumda çözüm sağlayabilir.  Android telefonum bilgisayarı görmüyor usb ile bağlanmıyor. Sorununa belirtilen işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz