Paylaş

Android servis yok uyarısı alıyorum. Kullanım yapmış olduğunuz telefonunuzda böyle bir hata alıyorsanız eğer çözümünü anlatacağız.

Telefonlarda servis yok uyarısının alınmasındaki neden bazen kullanıcı kaynaklı olsa da bazen de telefonun kendi donanımsal kaynaklı hatasından kaynaklanabilmektedir. Hattı başka cihaza takarak o cihazda açılıyor mı, çalışıyor mu bunu kontrol ediniz. Yaptığınız kontroller sonrasında eğer diğer telefonda da aynı şekilde servis yok uyarısı veriyorsa hat ile alakalı problem yaşıyor olabilirsiniz. Yaşamış olduğunuz problemin çözümleyebilmek amacıyla ilgili araştırmalarınızı sizin adınıza yapmış bulunuyoruz. Bu sorun sadece Android telefonlarda değil, iPhone cihazlarında da meydana gelebiliyor. iPhone telefon kullanıcıları için daha öncesinde hazırladığımız yazımızda neler yapmanız gerektiğini ele almıştık. Siz eğer Android bir telefon kullanımı yapıyor ve servis yok uyarısıyla karşılaşıyorsanız, beraber işlem aşamalarımızı kontrol edeceğiz.

Android servis yok uyarısı alıyorum

Android telefonumda servis yok hatası alıyorum, android servis yok uyarısı neden gitmiyor, android servis yok sorunu nasıl giderebilirim, android telefonumda servis yok uyarısı kalkmıyor. Telefonunuzdaki servis yok sorununu gidermek istiyorsanız eğer yapmanız gerekenlere birlikte bakalım.

Android servis yok uyarısı gitmiyor

Yaşanan aksaklıkla ilgili alakalı olarak ilk olarak GSM operatörüyle iletişime geçelim. Onlardan hat kaynaklı bir sorun var mı yok mu? Bunu öğrenmemiz gerekiyor. Hattınızla ilgili bir problem yoksa bu durumda soruna neden olan etkenlere bakalım.

Android telefonunuzda servis yok uyarısı neden olan etkenler;

 • Kartın yuvaya tam olarak oturmaması
 • Telefonunuza su teması olması
 • Cihazınızın yere düşmesi
 • Saat ve tarihinizin doğruyu göstermemesi
 • Güncelleme gelmiş olmasına rağmen güncellemelerin yapılmaması
 • Cihazın yurt dışından gelmesinden kaynaklı
Android servis yok uyarısı alıyorum

Bu ve benzeri durumlarda servis yok uyarısını karşılaşmanız muhtemeldir. Verdiğimiz tüm aşamaları gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer yukarıda bahsedilen ayarlarla alakalı bir problem yaşamıyorsanız diğer yapacaklarımıza bakalım.

Android telefonda servis yok gitmiyorsa;

 • Kullanım yapmış olduğumuz telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar açalım.
 • Bağlı olduğunuz kablosuz bağlantılarınızı gözden geçirelim.
 • Cihazınızı kapatıp biraz bekledikten sonra yeniden açalım.
 • Kartınızı yerinden çıkartıp kuru bir bezle sildikten sonra tekrar takalım.
 • Farklı bir sim kartınız varsa onunla deneme gerçekleştirelim.
Android servis yok uyarısı alıyorum

Yapılan tüm bu müdahaleler ile birlikte servis yok uyarısı almaya devam ediyorsanız, cihazınızda yedek alacağınız bir uygulama varsa onları yedekleyip sıfırlayalım. Android telefonunuzla ilgili yaşamış olduğunuz diğer sorunları bize yorumdan ulaştırabilirsiniz. Artık yaşanan sorunları araştırarak anında çözüme kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here