Paylaş

Android ön kamera ters çekiyor düzelmiyor. Telefonunuzun ön kamerası ters çekiyor ise düzeltilmesi için izleyeceğiniz yolları yazımızda bulabilirsiniz.

Artık telefon alırken dahi kamerasına özen göstererek seçim yapmaktayız. En iyi görüntü çeken özellikli cihazların daha çok satıldığını belirtmekte fayda var. Nedenine gelince ise sosyal medya hesaplarının olduğunu söylemek mümkündür. O kadar çok sosyal medya uygulaması var ki her birine ayrı ayrı görsel eklemesi sağlıyoruz. Resimleri kaliteli olması takipçi oranının ve arkadaş ağının beğenilerinin artmasına sebebiyet vermektedir. Kamera bu kadar önem arz ederken bunun yanı sıra selfie yani öz çekim ise son zamanlarda daha çok yapılan çekimlerden birisidir. O yüzden telefonların ön kameralarının özellikleri de önem arz etmektedir. Ön kameraya gösterilen bu özen haricinde kamerada meydana gelecek en küçük problemler strese girmenize neden olmaktadır. Yanlışlıkla yaptığınız bir işlem sonrasında ön kameranız ters çekmeye başlayabilir. Bunun tekrarında eski ayarına döndürülebilmesi içinde bizler gerekli olan işlemlerin kontrollerini sağlamış bulunuyoruz.

Android ön kamera ters çekiyor düzelmiyor

Android telefonumun ön kamerası yan çekiyor, ön kamera neden ters çekiyor, ön kamera nasıl düzeltilir, ön kamera ayarlarını nasıl yapabilirim, android telefonumun ön kamerası ters çekmekte, kameranın ters çekmesi sonrasında ne yapmam lazım. Kullandığınız cep telefonunuzun ön kamerası ters göstermeye başladıysa aşağıdaki ayarlar sonrasında sorunu giderebilirsiniz.

Android ön kamera düzgün çekmiyor

Öncelikle resimlerin ters olarak kayıt altına aldığınız gördükten sonra yapılacak ayarlar yine kamera üzerinden işleme alınması gerekmektedir. Bunun için telefondan kamera alanına geliyoruz. Kamera kısmını açtıktan sonra dişli bulunan dönerli bir işaret var buraya tıklıyoruz. Bu alana tıkladığınız da ‘’Kamera ayarları’’ bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.

Android ön kamera ters çekiyor düzelmiyor, ön kamera ters çekiyor, ön kamera düzgün çekmiyor, ön kamera ayarları, ön kamera bozuldu, android ön kamera ayarları

Kamera ayarlarına girdikten sonra ‘’Resimleri ön izlendiği gibi kaydet’’ seçeneğini bulacaksınız. Bu kutucuk pasif durumda ise bu kutucuğu aktif hale getirmeniz halinde yaşanan sorun ortadan kalkmış olacaktır.

İşlemlerini sağlamanızı istediğimiz bu ayar sonuca ulaştırmadıysa resim uygulamalarından birisi olan retrica üzerinden de ilgili ayarları düzeltebilmek mümkündür. Tüm bu işlemler sonucunda hala daha bir çözüm elde edemediyseniz bu durum da cihazda yedek almanız gereken uygulamaların yedeğini alıyoruz. Yedekleri aldıktan sonra şarj oranı %70 in üzerindeyse sıfırlama işlemlerini sağlayalım.

Android ön kamera ters çekiyor sorunu için yapılacak ayarlar sonuca ulaştıracaktır. İsterseniz sizin için hazırladığımız instagram sohbette tut nedir ne işe yarar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here