Paylaş

Android mobil paylaşım şifresini değiştirme. Telefonunuzun paylaşım şifresinin değişmesi için hangi alana giriş yapmanız gerektiğini yazımızda ele alacağız.

iPhone telefonlarında olduğu gibi Android işletim sistemli telefonlarında da mobil paylaşımı yapabiliyorsunuz. Yakında ki arkadaşınızın kendi mobil interneti bittiğinde direk sizden mobil veri paylaşmanızı isteyecektir. Kişisel paylaşımını yaptığınız şifre zor ise bunu nasıl kolay hale getireceğinize bakalım.

iPhone telefonlarına göre burada biraz daha zorlanabilirsiniz. Ancak öğrendikten sonra size de kolay gelecektir. Sizden istediğimiz görselde ki işlemleri tek tek sağlamanızdır. Gerisi zaten kendiliğinden geliyor.

Android mobil paylaşım şifresini değiştirme

Android telefonu yeni kullanıyorsanız eğer hangi ayarın nerede olduğunu bilmemeniz gayet normal. Ama stres yapmadığınız sürece sorun olmayacaktır. Telefonunuzun paylaşım şifresini kendiniz belirleyebilmeniz için paylaşacağımız işlemleri takip etmeniz gerekiyor. İlgili aşamaları hem görsel hem de yazılı olacak şekilde size anlatacağız.

Android telefonun hotspot şifresini değiştirme

  • Kişisel paylaşım şifrenizin değişimi için ilk olarak ‘’Ayarlar’’ kısmına girelim.
  • Genel ekranda ‘’Diğer’’ kısmına tıklayalım.
  • Oradan da ‘’Tethering taşınabilir hotspot’’ bölümüne girelim.
  • Açılan ekranda bulunan ‘’WLAN Bağlantı Noktası kurulumu’’ kısmına dokunun.
  • Açılan ekranda hem hotspot ağ adınızı hem de şifre bilgilerini değiştirebiliyorsunuz.
Android mobil paylaşım şifresini değiştirme

Ayarlarımızı yaptıktan sonra artık mobil veri şifresi değişmiş olacaktır. Hotspot ile ilgili ayarlarınız bu kadardır. Ağ adınızın o şekilde kalmasını isteyebilirsiniz. Ya da daha öncesinde paylaşım yaptığınız için hem ismi hem de ağ adını değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu sizin en tabi hakkınızdır.

Android hotspot şifresini değiştirme

Biz de size bu konuda yardımcı olabilmek adına yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Olur da sizin eklemek istediğiniz bir yer olursa, ya da anlamadığınız bir yer olursa bunu bize yorumdan iletin lütfen.

Android işletim sistemli telefonunuzun hotspot şifre değiştirme işlemlerini yukarıdaki gibi işleme alabilirsiniz. Değiştirmeyi yapıyor olmanıza rağmen işlem devreye girmiyorsa, bu durumda cihazı kapatıp açarak tekrar aynı işlemleri deneyebilirsiniz.

Böylelikle karşılaşılan sorun giderilecektir. Şifrenin zor ya da kolay olması bu işlemlerle birlikte sizin elinizdedir. Şifrenin en az 8 karakterden oluşması gerektiğini de bilmeniz gerekiyor.

Android mobil paylaşım şifresini değiştirme
Android mobil paylaşım şifresini değiştirme
Android mobil paylaşım şifresini değiştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here