Paylaş

Hazırladığımız bu yazımızda Android mesaj gönderilemedi yollanmıyor sorunuyla ilgili neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Android telefonunuzda mesaj gönderimi sırasında meydana gelen hataların nasıl giderileceğini ayrıntılı şekilde anlatacağız. Karşılaşmış olduğunuz sorunun altında yatan nedenin ne ile alakalı olduğunu geniş kapsamlı ele aldık. Böylelikle sizlerde telefonunuzda yaşamış olduğunuz sorunu problemsiz şekilde çözmüş olacaksınız. Android telefonunuzda mesaj gönderimi sırasında meydana gelen başarısız sorunu ya da mesajda ünlem çıkması gibi problemlerinizin tamamını geniş kapsamlı şekilde anlatacağız. Sizden isteğimiz ise adımları doğru ve anlattığımız şekilde işleme koymanızdır. Yapacağınız ayarlar sonrasında probleminiz kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olacaktır. Hazırsanız eğer neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım.

Android mesaj

Android cihazınızda mesaj gönderimi sırasında mesaj başarısız, mesaj ünlem çıkıyor, mesaj atamıyorum ya da mesaj yollanmıyor diyorsanız artık üzülmenize gerek bulunmuyor. Gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmanız mümkündür. İlk olarak sunucularla alakalı sorun var mı yok mu? Bunu öğrenmeniz gerekiyor.

Android telefonunuzda mesaj göndermeye çalıştığınızda biraz zaman geçtikten sonra mesaj başarısız diye bir uyarı alıyorsanız bunun nedeni GSM operatörünüzün sunucularıyla alakalı olabilir.

  • Bu ve benzeri tarz durumlarda hemen GMS operatörünüz ile iletişime geçin.
  • Genel bir sorun olup olmadığını sorun.
android mesaj başarısız
  • Sunucularda bir sorun varsa sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Böyle durumlarda tek yapmanız gereken işlem beklemeniz olacaktır.
  • Ancak sorun sunucu kaynaklı değil ise bu durumda aşağıdaki adımları da işleme koyabilirsiniz.

Rehberinizde bulunan arkadaşınıza mesaj atamıyorum diyorsanız bunun sebebi karşı tarafın sizi engellemiş olmasıyla da ilgili olabilir. Bunu anlayabilmeniz için ise farklı bir arkadaşınıza mesaj göndermeyi deneyin. Eğer arkadaşınıza mesaj gidiyor sadece ona mesaj atamıyorsanız bunun tek nedeni engel almanızla ilgilidir.

  • Ancak diğer arkadaşınıza da mesaj atamıyorsanız telefonunuzu kapatıp açın.
Android mesaj gönderilemedi yollanmıyor
  • Kartı yerinden çıkartıp tekrar takın.
  • Hattınız da mesaj hakkı olup olmadığını kontrol edin.

Android mesaj gönderilemedi yollanmıyor sorunuyla ilgili neler yapmanız gerektiğini anlatmış bulunuyoruz. Bunları kontrol ettikten sonra probleminizin kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olması gerekiyor. Bazen de ünlem çıkabiliyor. Gönderdiğiniz mesajda ünlem çıkmasında ki nedende bunla alakalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here