Paylaş

Android kulaklık takılı kaldı düzelmiyor. Android kulaklık modundan çıkmıyorsa çözüme dair işlem aşamalarını birlikte inceleyeceğiz.

Aldığımız telefonların yanında kulaklıklar hediye olarak verilmektedir. Sıfır telefonların kendilerine bağlı kulaklıkları kaliteli olmasından ötürü muhakkak kulaklığı sorarak alırız. Çünkü uzun görüşmelerde ya da yaptığınız sporda veya da uzun yola çıktığınızda kulaklığı takarak işlemlerimizi sağlarız. O yüzden telefonlarımızın kulaklıkları da en az telefonlar kadar önemlidir. Bazen kulaklıkları taktıktan sonra çıkardığımızda takılı olmamasına rağmen takılı gösterebilmektedir. Böyle hatalarda da anlık panik yaşanabilmektedir. Hiç olmadık yerde böyle bir sorun vermesi ister istemez can sıkıcı bir hal aldırmaktadır. Sorunun giderilebilmesi için ilk çözüm cihazı kapatıp yeniden açmak olacaktır. Tabi kapatılıp açıldıktan sonra bile aynı sorun devam ediyorsa bunun için yapılması muhtemel ayarları aşağıdaki gibi işleme koymanız yeterlidir. Yaptığımız işlemler sonucunda dahi sorun giderilmediği taktirde bu durumda da yapılacak ayarlardan bahsediyor olacağız.

Android kulaklık takılı kaldı düzelmiyor

Android kulaklık takılı gösteriyor, android telefonum kulaklık takılı sorunu, android kulaklık modundan nasıl çıkar, android kulaklık modundan çıkmıyor, android telefonu kulaklık modunu kapatmak istiyorum. Taktığımız kulaklığı çıkarmamıza rağmen telefonunuzda kulaklık takılı simgesi hem kötü bir görüntü verirken hem de can sıkıcı bir hal aldıracaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda biriyle görüşme sağlarken ses gidip gelmelerinde de bu sorun teşkil ettirecektir.

Android kulaklık modundan çıkarma

Android telefonunuzda böyle sorunla karşılaştığınızda kulaklığın takıldığı giriş yerini temizleyelim. Orada oluşan pislikten ötürü böyle bir sorun meydana gelmiş olabilir. Sıvı ile temas edildiğinde de bu sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Onun içinde en iyi çözüm bir kaba pirinç doldurarak cihazınızı içerisine atıp bekletmektir.

Android kulaklık takılı kaldı düzelmiyor, android kulaklık takılı kaldı, android kulaklık sorunu, android kulaklık takılı gösteriyor, android kulaklık modundan çıkmıyor, android kulaklık takılı uyarısı

Bunların hepsini yaptıktan sonra farklı bir kulaklık varsa o kulaklığı takarak deneme yapabilirsiniz. Denemeler sonrasında yine sorun devam ediyorsa telefona gelen bir güncelleme varsa bu güncellemeyi işleme koymanızda fayda bulunmaktadır. Son olarak yedeklerinizi alarak şarj oranı %70 iken sıfırlama deneyelim.

Ayarların tamamını gerçekleştirdiğinizde android kulaklık takılı kaldı düzelmiyor ise cihazın garantisi varsa garantiye yoksa da tanıdığınız bir telefoncuya götürerek sorunun halledilmesini isteyebilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa bize bunu yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here