Paylaş

Android kişi mevcut değil hatası alıyorum. Telefonunuzdan birini silmek isterken bu hatayı alıyorsanız çözüme dair işlem detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Android işletim sistemli bir telefon kullanımı yapıyorsanız bu ve benzeri hatalarla karşılaşabilirsiniz. Normalde kişilerin rehberde görünüyor olması SIM kartınıza kayıtlı olduğu anlamına gelmiyor. Numaralarınız Gmail hesabınızda da saklanabiliyor. Tüm Android işletim sistemli telefonlarda olan bir özelliktir.

Android kişi mevcut değil hatası alıyorum

Siz numarasını silmek istediğiniz bir kişinin üzerine geldiğinizde kişi mevcut değil hatası alıyorsanız bunun sebebi de budur. SIM karta kayıtlı olan kişilerin silmelerini üzerine tıklayıp yapabiliyorsunuz. Ama SIM kartınıza kayıtlı değilse işlemleriniz biraz zaman alabiliyor.

Kişileriniz SIM kartınıza değil de Gmail alanında saklanıyorsa eğer düzenlemelerini birlikte gerçekleştireceğiz. Telefonunuzda görünmesini istemediğiniz kişinin silinmesi için aldığınız hatanın gidermenin iki farklı yöntemi mevcuttur. Bu iki yöntemi de deneyerek sorununuzu çözüme kavuşturacağız.

Android kişi mevcut değil hatası alıyorum

SIM kartta bulunan kişileri Gmail hesabına aktarma

  • Kişi mevcut değil uyarısı sonrasında ilk yöntemi bu şekilde ele alacağız.
  • Android telefonunuzun tüm uygulamalar alanına gelerek oradan da kişiler kısmına girelim.
  • Daha sonrasında gelen ekranın sol üst köşesinde yer alan ‘’Menü’’ simgesine dokunun.
  • Oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına dokunun.
  • Karşımıza gelen sayfayı hafif aşağıya doğru kaydırdığımız da ‘’Kişileri yönet’’ yazısını göreceksiniz. Ona tıklayıp buradan da ‘’İçe aktar’’ bölümüne tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda ‘’SIM kart’’ seçerek işlemlere devam ediyoruz.
  • Kişilerden hangisini silmek istiyorsanız ya da tüm kişilerle birlikte Gmail hesabınıza aktarımı seçelim.

Android kişileri SIM karttan çıkarma

Yaptığımız bu işlem ayarlarıyla beraber tüm kişileriniz Gmail hesabınıza aktarımı olacaktır. SIM kart ile bağlantınızı kişiler alanından kesmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ise aşağıda sıraladık;

  • Ayarlar>Hesaplar>SIM1 göreceksiniz
  • SIM kartınızı bulup bu alana dokunalım.
  • Hesabı kaldır diyelim.

Artık SIM kartta bulunan kişileriniz rehberde gözükmeyecektir. Sizin bu konu ile ilgili eklemek istedikleriniz olursa bize bunu yorumdan ulaştırmanızı istiyoruz.

Kişileri Gmail hesabınıza aktardıktan sonra silmek istediklerinizi bu alandan silebiliyorsunuz. Biraz zorlamış olsak da sizi ayarlar sonrasında çözüm gelmiş olması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here