Paylaş

Android kelime düzeltmeyi kapatamıyorum. Android telefon kullanıcıları için metin düzeltme, kelime tahmini ve otomatik düzeltme ayarlarını kaleme aldık.

Telefonlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdadır. Gittiğimiz bir yerde, oturduğumuz ortamlarda ya da gezinti sağladığımız sırada asla elimizden düşmemektedir. Konuşma sırasında dahi bazı kullanıcılar otomatik olarak yazı yazmaktadırlar. Ellerimiz belli bir aşamadan sonra o kadar hızlanıyor ki hangi kelimenin nerede olduğunu ezbere bilmekteyiz. Fakat bunu bilirken siz kelime düzeltme kullanıyorsanız doğru yazdığınız bir kelime yanlış gidebilir. Bakmadan gönderdiğiniz o kelimeyi yanlış tahmin ederek gönderimini sağlanabilmektedir. Bundan dolayı eli pratik olan kullanıcılar kelime önerisi ya da otomatik düzeltmeyi her daim kapalı tutmak istemektedir. Biz de android telefon kullanıcılarımız için kelime düzeltme işlemlerinin nereden kapatacağınızı kapsamlıca araştırdık. Ve yapılan incelemeleri sizlerin huzuruna sunmuş bulunuyoruz.

Android kelime düzeltmeyi kapatamıyorum

android kelime düzeltme, android kelime tahminini kapatma, android metin düzeltme kapatma, android telefonumda mesaj yazarken otomatik düzeltme nereden kapatılır, telefonumda otomatik düzeltmeyi kapatmak istiyorum, android otomatik düzeltme kapanmıyor. Mesaj yazdığımız sırada sürekli gelen otomatik düzeltme bazı kullanıcılarının işini görürken bazı kullanıcıların ise sinirini bozmaktadır. Bir kelimeyi 2,3 kez yazmak sıkıntıya mahal vermektedir.

Android metin düzeltme kapatma

Teknolojinin gelişimiyle birlikte yeni uygulamalarında ardı arkası kesilmemektedir. Whatsapp, twitter, facebook, instagram ve normal mesajlaşma derken her alanda farklı farklı kişiler ile mesajlaşmayı daha da sık bir hale getirmiş bulunuyoruz. Elimiz belli bir zaman geçtikten sonra artık harflerin yerine otomatik olarak gitmektedir. Bu durumda da otomatik düzeltme sadece doğru yazılan kelimeyi yanlış bir hale getirebilmektedir. Önüne geçmek isteyen kullanıcılar otomatik düzeltmeyi kapatmak istemektedirler.

Android kelime düzeltmeyi kapatamıyorum, metin düzeltme kapatma, android metin düzeltme kapatma, android kelime tahmini kapatma, android otomatik düzeltme kapanmıyor, android kelime düzeltme kapanmıyor

  • Otomatik düzeltmenin kapatılabilmesi için sırasıyla ”Ayalar>Klavye>Ön görücü yazı>Otomatik metin düzeltme>Gelen ekran üzerinde buton göreceksiniz bu butonu kapatmanız yeterli olacaktır.
  • Sağlanan işlem ayarları sonrasında artık otomatik olarak düzeltme işlemleri kapanmış durumdadır.

Android kelime düzeltmeyi kapatamıyorum sorununa istinaden izlenecek çözüm yöntemleri anlattığımız şekilde ele alınmaktadır. Bunları yaptıktan sonra hala daha kapatılmadıysa telefonu kapatıp açalım ve tekrar deneme sağladığınız bu sorunun giderildiğini görmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here