Paylaş

Android kelime düzeltmeyi açamıyorum. Android telefonda metin düzeltmeyi, kelime tahmini ve otomatik düzeltmenin açılımı için yapılacak ayarları hazırladık.

Bir çok insan kendini sözlü değilde yazı üzerinden daha net ifade edebildiğine inanmaktadır. Bundan dolayı da mesajlaşma alanında oldukça zaman geçirilmektedir. Ki zaten sosyal medya hesaplarının ya da whatsapp gibi benzeri uygulamaların çıkış nedeni de bundan kaynaklıdır. Teknoloji çağını yaşadığımız bu dönem içerisinde herkesin elinden telefon eksik olmamaktadır. Dolayısıyla mesaj kültürümüz ise oldukça zengin bir hale gelmektedir. Bazı kesimler ise tuşlu telefonlardan otomatik telefonlara yeni yeni geçiş yapmaktadır. Android işletim sistemli bir telefon alan ve bu alanda klavyeye oldukça yabancılık çeken kişiler için metin düzeltme işlemleri yer almaktadır. Yani siz kelimeyi henüz daha yazmadan mesajın üst alanında otomatik olarak yazmak istediğiniz kelimelerim geldiğini görmeniz mümkündür. Haliyle bu da sizi mesaj alanında hızlı yazmanıza sebep veren bir yöntemdir. Bazı kullanıcılar kendilerinde bu alanın gelmediğini bundan ötürü özelliğin aktif hale gelmesini arzu etmektedirler. Biz de bu durumun incelemesi sonrasında gerekli açılım işlemleri için nelere dikkat edilmesi gerektiğine birlikte bakacağız.

Android kelime düzeltmeyi açamıyorum

Android telefon kelimeyi düzeltmiyor, telefonum kelimeyi düzeltmiyor, android otomatik düzeltme nereden açılır?, android telefonumda otomatik düzeltme nasıl açılır?, android otomatik düzeltme, android kelime tahmini nasıl açılır?, android kelime tahmini nereden açılır. Android işletim sistemli telefonumuzda mesajlaşma sırasında kelimelerin otomatik olarak karşımıza gelebilmesi için yapılması gereken işlemleri kaleme aldık. Artık siz de yabancısı olduğunuz telefonda hızlı hızlı mesaj yazmak isterseniz bu bahsedilen ayarlar sonrasında yaşanan sıkıntı ortadan kalkmış olacaktır.

Android otomatik düzeltme açılmıyor

Kullanımını gerçekleştirdiğiniz telefonun markası Android işletim sistemli bir telefon ise bu durumda mesaj yazarken otomatik düzeltmenin açılabilmesi adına sağlanacak işlemler aşağıdaki şekilde sıralanacaktır.

Android kelime düzeltmeyi açamıyorum, otomatik düzeltmeyi açma, android klavye düzeltme, android kelime tahmini açma, android kelime öneriyi açma, android otomatik düzeltme açılmıyor

  • İlk olarak telefonumuz içerisinde ”Ayarlar” kısmına erişim sağlıyoruz.
  • Ardından bu alanda ”Klavye” seçeneğini göreceksiniz.
  • Ön görücü yazı kısmına giriş yapıyoruz.
  • Beraberinde otomatik metin düzeltme gelen ekranda buton aktif değilse burayı aktif hale getirip işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
  • İşlemleri gerçekleştirmenize rağmen hala daha otomatik düzeltme gelmiyorsa bu durumda telefonu bir kez kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Bu aşamada Android kelime düzeltmeyi açamıyorum sorunu için aklınıza gelen başka sorular varsa bunları bizimle yorum kısmından belirterek bildirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here