Paylaş

Android home tuşuna basınca google açılmasın. Android telefon kullanıcıları telefonlarında orta tuşa basınca google kendiliğinden açılıyor. Sorunun çözümü haberimizde.

Gündelik hayatta elimizden hiç düşürmediğimiz telefonlarda yaşanan en ufak aksilikler günümüzü moralini bozmaya yetmektedir. Belli başlı yaşanan sorunlarla ilgili daha öncesinde bir çok yazımız da sizleri bilgilendirmiştik. Bu yazımıza ise android telefonlarda orta tuşa yani home tuşuna basan kullanıcılar google kendiliğinden açıldığını iletmektedir. Oluşan bu sorun sonrasında telefonun ana menü ekranına hemen ulaşmamıza sebebiyet vermektedir. Ya da birinden gelen bir mesajı okumak istediğimiz de böyle bir durumun yaşanması canımızı hayli sıkmaktadır. Google orta tuş yani açma tuşuna basıldığında hangi nedenlerden ötürü kendi kendine açıldığını sebeplerini verirken çözümünü de detaylandıracağız. Sağlanan ayarlar neticesinde problem ortadan kalkmış ve bundan sonraki adımlar da ise telefonunuzu açtığınız gibi google görmeyeceksiniz.

Android home tuşuna basınca google açılmasın

Google telefonumda kendiliğinden açılıyor, google kendiliğinden açılmasın, android telefonumda orta tuşa basında google açılıyor, android telefonumda google kendiliğinden açılmaktadır, google kendiliğinden neden açılıyor?, Sorularına bir dur demek ve yaşanan aksaklığının son bulabilmesi için yaptığımız incelemeler tamamlanmış durumdadır. Hangi nedenle bu hatayı aldığınıza birlikte bakarak çözüme dair tüm işlem aşamalarını sağlayacağız.

Android home tuş ayarları

Telefonumuzun orta tuş ayarlarını sağlayabilmek ve açılır açılmaz google gelmesinin tek nedeni ayarlar dan google devre dışı bırakılmamasından kaynaklıdır. Telefonunuzun ayarlar bölümünde home tuşuna tanımlı google devre dışı bırakılması halinde sorun giderilecektir.

Android home tuşuna basınca google açılmasın, telefonda google kendiliğinden açılıyor, android home tuş ayarları, android orta tuş ayarı, android google açılmasın, android telefonda google açılıyor

  • İşlemler için ilk olarak telefonun ”Ayarlar” bölümüne geliyoruz.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra ”Uygulamalar” alanına girerek sağ üst alanda bulunan üç çizgili bölüme tıklayarak gelen seçeneklerden ”Varsayılan uygulamalar” giriş yapıyoruz.
  • Oradan da ”Cihaz yardımı uygulaması” alanına girerek var olan tikleri kaldırıp burayı ”Hiç biri” olarak tercih edilmesi halinde bundan sonraki dönemde açma tuşuna basında kesinlikle google gelmeyecektir.

Android home tuşuna basınca google açılmasın, telefonda google kendiliğinden açılıyor, android home tuş ayarları, android orta tuş ayarı, android google açılmasın, android telefonda google açılıyor

  • Android home tuşuna basınca google açılmasın diyenler bahsedilen ayarları sağlaması halinde sorun kesinlikle giderilmiş olacaktır.
  • Hangi cihaz sürümlerinde bu sorunu yaşadığınızı yoruma belirtirseniz o modele göre de ayarların nereden yapıldığını cevap olarak yorumunuza ekleyeceğiz.

Android home tuşuna basınca google açılmasın, telefonda google kendiliğinden açılıyor, android home tuş ayarları, android orta tuş ayarı, android google açılmasın, android telefonda google açılıyor Android home tuşuna basınca google açılmasın, telefonda google kendiliğinden açılıyor, android home tuş ayarları, android orta tuş ayarı, android google açılmasın, android telefonda google açılıyor

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here