Paylaş

Android güvenli mod nedir nasıl açılır ? Sorusunun yanıtı yazımızda bularak güvenli modda açamıyorum sorunu da bu sayede gidermiş olacağız.

Telefon tercihlerinde android işletim sistemli cihazların tercih eden kullanıcıların sayısı hayli fazladır. Hele de teknolojinin geliştiği bu dönem içerisinde kullanıcılar daha pratik gördükleri ve hızlı oluşundan dolayı genellikle android işletim sistemli telefonlara yönelmektedir. Tabi güvenirliği üst sırada bulduğu ve kullanımı onlara kolay olan kişiler ise iPhone yani iOS işletim sistemli telefonlardan vazgeçmemektedir. Android telefon kullanıcıları telefonları aldıktan sonra cihazlarına bir çok uygulama yüklemektedirler. Bu yüklenen uygulamalar sonrasında belli bir kullanımla birlikte artık yavaşlama da hemen ardından gelmektedir. Gelen bu yavaşlamanın önüne geçilebilmesi ve zararlı yazılımlardan kurtulmak isteyen kişiler ise telefonlarını güvenli modda açmakta ve bu şekilde kullanım sağlamaktadırlar. Bazı kullanıcılar ise arkadaşı telefonunu istediğinde kendi yüklediği uygulamalara giriş olmasın aklı kalmasın diye bu moda alarak işlem sağlamaktadırlar. Nasıl yapıldığına isterseniz gelin birlikte göz atalım.

Android güvenli mod nedir nasıl açılır

Güvenli mod nedir, android güvenli mod nasıl açılır?, telefonun güvenli modu açılmıyor, android telefonumun güvenli modunu açamıyorum, güvenli mod nasıl açılır?, telefonumun güvenli modunu açamıyorum. Akıllı telefon kullanıcıların genel anlamda kullanım bakımından kolaylığından ötürü tercih edilen android işletim sistemli telefonlar almaktadır. Bu telefonların güvenli mod ayarlarının nasıl açıldığına ise birlikte bakacağız.

Android güvenli modda açamıyorum

Telefonumuza yüklü uygulamaların cihaza zarar verdiğini düşünüyorsanız eğer böyle bir durumda güvenli mod her daim işinizi kolaylaştıracaktır. Nasıl olduğunu merak eden kullanıcılarımız için ise nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve nasıl açılım sağlanacağına bakacağız.

Android güvenli mod nedir nasıl açılır, güvenli mod nedir, güvenli mod ne işe yarar, güvenli mod nasıl açılır, android güvenli mod açamıyorum, telefonum güvenli modda açılmıyor

  1. Telefonumuzu ilk olarak kapalı hale getiriyoruz. Ardından açma ve kapama güç tuşuna basıyoruz. Güç tuşuna basılı tuttuktan sonra ses kısma tuşuna telefondan titreşim sesi gelene kadar basılı tutmaya devam ediyoruz.
  2. Samsung cihazlar ise bu yöntem ses tuşu ile değil sadece menü tuşuna basılı tutulup yapılmaktadır.
  3. Cihaz açılımı sağlandıktan sonra sol alt köşe de ”Güvenli mod” adı altında bir yazı belirecektir. Artık telefonunuz güvenli modda aktif hale gelmiş durumdadır.
  4. Sağlanan bu işlem ayarları sonrasında artık telefonunuzda yüklü olan uygulamaların kısayolları gözükmeyecektir.
  5. Yüklemeye çalıştığınız bir uygulama ise yüklenmeyecektir.
  6. Bu şekilde kullanım telefonunuzu hızlı bir şekilde kullanmanıza imkan sağlayacaktır.

Android güvenli mod nedir nasıl açılır ? Sorusunun yanıtını ve çözüm yöntemlerini sizlere sunduk. Aklınıza gelen bir bilgilendirme var ise bizlere yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here