Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere Android google hesabı ekleme nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulabilmeniz için gerekenleri anlatacağız.

Android telefonunuzda google hesabı ekleme ayarlarını bilmiyorsanız bu ayarların nereden sağlanacağını yazımızda sizlerle paylaşacağız. Birlikte gerçekleştireceğimiz işlemler sonrasında sizlerde artık google hesabı ekleyerek sorununuzu giderebileceksiniz. Hesap eklemesi yapmadığınız sürece çoğu işlemlerinizi yapamazsınız.

Telefonunuzun google hesabını eklemediğiniz sürece oyun ya da uygulama yüklemesi yapamazsınız. Kullandığınız telefon Android işletim sistemli bir cihaz ise bu durumda ilk açtığınızda yapmanız gereken işlem hesap eklemektir. Ancak daha öncesinde iOS  işletim sistemli bir telefon kullanıyorken şimdi Android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız bu işlemi nereden yapılacağını bilemeyebilirsiniz. Bizde bu bilinmezlik içerisinde sizlere yardımcı olabilmek adına adımları nereden sağlayacağınızı detaylandıracağız.

Android google hesabı

Android google hesabı ile ilgili girdiğiniz araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek için yapmanız gerekenlere değindik. İşlemleri adım adım sağlamanız halinde sorununuzu kısa süre içerisinde çözebileceksiniz.

Android telefonunuzda google hesabı ekleme işlemleriniz için sırasıyla hangi adımları kontrol etmeniz gerektiğini aşağıda sıralamış bulunuyoruz.

  • Telefonunuzdan ilk olarak ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına girdikten sonra ‘’Hesaplar’’ alanına dokunun.
  • Hesap alanı sizde çıkmıyorsa bu durumda ‘’Kullanıcılar ve hesaplar’’ kısmına dokunun.
  • Açılan ekranda eklemek istediğiniz hesap türüne dokunun.
  • İşlemleriniz sonrasında Google hesabınızı ekleme yapacağınız için Google yazan bölüme tıklayın.
android google hesabı
  • Ardından ekrandaki talimatları kontrol edin.
  • Sonrasında hesap ekleme işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.
  • Farklı bir hesap eklemek istiyorsanız Kişisel (IMAP) veya Kişisel (POP3) yazan alana dokunun.
  • Android hesap ekleme işlemlerinizi bu şekilde sağlayabilirsiniz. Fakat çeşitli hatalarla karşılaşıyorsanız bunu kontrol etmeniz yeterlidir.

Android google hesabı ekleme nasıl yapılır sorununu yukarıdaki işlemlerle birlikte halledebilirsiniz. Artık siz de bir arkadaşınız telefonu yeni aldığında eğer Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsa bu yollar üzerinden ayarlamayı yapabilirsiniz.

Android cihazınız ile ilgili farklı sorunlarınız varsa bunları bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. İletmiş olduğunuz sorunların çözümleriyle ilgili yaz web sitemizde yazıları hazırlarız ya da cevabı yorumdan sizlere ileteceğimizi bilmenizi isteriz. İyi gezintiler dileriz.

Android google hesap ekleme nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here